Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Székelés utáni végbélfájdalom...

Székelés utáni végbélfájdalom esetén?

Figyelt kérdés
Egyszeri, kevés de híg széklet távozása után, negyedik napja fájdalom tapasztalható a végbél nyílás belső peremén. Mivel ajánlott kezelni? Körömvirágkrém nem használ. Betadine lett még próbálva...
2011. okt. 24. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg végbélrepedésed van, ha igen, akkor a körömvirágkérm nagyon is használ, csakhogy nem négy nap alatt, hanem kb. két hét alatt. Nekem is volt (ráadásul éppen nemrégen), kirpóbáltam, és használt.

Kenegessed és légy türelemmel.

2011. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem értem mitől repedhetett ki.. folyékony volt ami távozott.
2011. okt. 24. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hasmenéstől van. Több napja tart?
2011. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehetett egy rossz mozdulat is, vagy pl. álmodban távozott egy adag nagyobb szél belőled, és az éppen alvó pozíciód pont olyan volt, hogy megsérült a végbeled stb.


Én sem tudtam, hogy mitől volt, és nekem sem volt "nagyobb" dolgom. Ilyenekre gondoltam én is, mert kizárásos alapon csakis ilyesmi lehetett az oka. És a körömvirágkrém tényleg kiváló. Olyat vettem (azért nem írok mártkát, mert nem etikus, és egyébként is a németeknél vagyok most), ami nagyon nagy százalékban tartalmaz Calendula officinalis (körömvirág) kivonatot. Elég büdös, nem illatosított, de nagyon hatékony. Biztosan van otthon is ilyesféle szer a patikákban. Szerintem kérdezz meg egy gyógyszerészt erről!

2011. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha több napja hasmenésed van, akkor a rengeteg törölgetéstől is lehet, hogy megsérült. Azt sem ártana kideríteni, hogy mitől megy a hasad.
2011. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, volt már olyan, de most csak egyszer ment a hasam. És az "egész" fáj, nem csak egy részén.
2011. okt. 24. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!