Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Diagnosztizált pszichopata...

Diagnosztizált pszichopata után jár rokkantnyugdíj?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem egyik ismerősöm fiáról. Én pszichiáternek tanulok, de még messze vagyok tőle, tehát én nem állíthatok fel pontos diagnózist, de nagy valószínűséggel annak találnák, ha vizsgálatoknak vetnék alá. Ismerősöm egyedül neveli őt (már nem jár iskolába), ezért jól jönne neki a támogatás, de fél tőle, hogy bezárják ha felállítják a pontos diagnózist, ezért nem akarja megvizsgáltatni (még nem is mondta neki, mert ő ugye el sem ismerné, hogy beteg). Igaz, még nem követett el olyat, amiért be kéne zárni de ez nem rajta múlt és attól még nyilváníthatják közveszélyesnek. Az anyja viszont érthető módon ragaszkodik hozzá.
2011. okt. 27. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha pszichiáternek tanulsz, akkor nyilván jobban tudod nálam, hogy olyan diagnózis, mint pszichopata, nincsen. Lehet skizofrénia, bipoláris depresszió pl, ezeknél indokolt esetben lehetséges leszázalékolás. Javíts ki, ha tévedek.
2011. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a rokkantsági nyugdíj kizárólag saját jogon igényelhető.

[link]

Érdemes lenne átnézni a következő linket, ami az Ápolási díjról szól. Ha beteg a gyereke, akkor talán ezen a jogcímen lehet igényelni ellátást, de ennek olyan kevés a havi összege (29.500.-), hogy ebből megélni nem lehet.

[link]

Nagyon nehéz lehet az ismerősöd élete, de a rokkantsági nyugdíj szerintem kizárt.

2011. okt. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első: DSM-IV szerint valóban nincs, de ezeknél a besorolásoknál elég sok az átfedés és túl merevek a kritériumok, a valóságban nehéz éles határvonalat húzni.


második: Igen, főleg ez érdekelt volna, mivel az illető nem fog bemenni diagnosztizáltatni magát és jogilag nem vagyok tisztában vele, hogy most gyámság alá helyeztetik-e kortól függetlenül, mint a jól funkcionáló autistákat és az Aspergereseket. Akkor viszont a szülő/gyám kap utána minden ilyen jellegű juttatást, nem?

2011. okt. 27. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz akkor pontosan, mikor pszihopatat mondasz? A pszichopatat az antiszociális személyiségzavarra hasznlták régebben. A személyiségzavarokra nem jár semmilyen rokkantnyugdíj!
2011. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

első: DSM-IV szerint valóban nincs, de ezeknél a besorolásoknál elég sok az átfedés és túl merevek a kritériumok, a valóságban nehéz éles határvonalat húzni.


A DSM-IV-et valószínűleg nálad jobban hozzáértő szakemberek szerkesztették és írták, hidd el.

2011. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!