Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapesten lehet valahol...

Budapesten lehet valahol spermát leadni? Van spermabank? Mik az elvárások, feltételek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
www.krio.hu
2012. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Toc126 válasza:

A donor mintájának elég szigorú feltételeknek kell megfelelni. 100 millió sejt/mL.

A WHO szabvány 40 millió. Plusz fontos még a mozgékonyság motilitás, illetve a sejt szabályos alakja is.

Budapesten a Krio intézet és a Humancell foglalkoznak ilyesmivel.

4-5 napos teljes önmegtartóztatás után történik az első mintaadás, amely során megnézik a sejtszámot és ha megfelel, akkor jöhet a többi teszt (vérkép, vizelet, pszichológia, stb.). A magyar törvények szerint 1 donornak (ha megfelel) 4 utóda lehet bankból.

2012. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csentecsa válasza:

Én adtam le egyetemista koromban úgy tíz éve. Akkor a Szabolcs Utcai Kórházban lehetett a Meddőségi Központban, viszont ez a kórház-ha jól tudom- 2008-ban bezárt. Hetente egyszer lehetett menni, és alkalmanként 3500 ft-ot fizettek.( Nem tudom mi az istent csináltak ennyi anyaggal. Előtte azt hittem,hogy csak párszor lehet adni, de nem.)

Mielőtt donor leszel, egy elég komoly vizsgálatsorozaton kell keresztülmenni. Először is teljeskörű andrológiai vizsgálatot hajtanak végre. Nekem egy kb. 100 kilós doktornéni csinálta. "Nagy élmény volt". Feldugnak egy kis csövet a hugycsőbe(!). Elég kellemetlen (napokig csípett még pisiléskor). Aztán a végbélnyíláson keresztül megvizsgálta a prosztatát,majd a teljesség kedvéért finoman megmogyorózta a heréimet. Mindezt reggel 7-kor.

Ezután spermamintát kellett adni. Egyrészt vizsgálták a spermasejtek mozgékonyságát, másrészt, hogy mennyire bírják a fagyasztást (legalább 20%-nak túl kell élni).

Szóval elég komoly procedúra, (különösen, hogy csak minden második férfinél van meg a 20 %-os túlélési arány, viszont akinek nincs meg már annak is megcsinálták a hugycső mintavételt..), de elég jó kis kiegészítő pénz volt nekem akkor heti 3500 ft, sztem most lehet olyan 5000 is.

2012. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!