Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van petesejt bank is? (ahogy...

Van petesejt bank is? (ahogy spermabank)

Figyelt kérdés
ahol a nők adhatnak le petesejtet?
2010. nov. 16. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem kérdezz megy egy spermabankot, pl Krio Intézet, Ott lehet spermát adni, de egyébként ők általánosságban sejtbank, nem spermabank. Lehet leadni petesejtet, az biztos, de hogy hol, azt nem tudom pontosan. Érdemes felhívni egy ilyen intézetet. Elérhetőség van az alábbi oldalakon: www.krio.hu, www.sejtbank.hu


Hátha ezt meg tudják ott mondani. Vagy csak elméleti kérdés volt?

2010. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Módosítanék: sehol nem találtam olyat, hogy le lehetne adni petesejtet, de olyan, hogy petesejtdonor, létezik. Lehet, hogy csak úgy megy, ha a donor és az "igénybevevő" egymásra találnak előtte, vagy meghirdeted magad, mint donor. De sok feltétele van annak, hogy valaki donor lehessen.
2010. nov. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyilt adományozás tilos, tehát nem ismerheted és nem választhatod meg, kinek adod.

Igen, lehet adni petesejtet, de: hormonkezeléseket kapsz hozzá. Nem kaphatsz cserében semmit. A petesejt leszivása eléggé kellemetlen beavatkozás, utána esetleg napokig tartó fájdalommal. Nem ismerheted, aki megkapja a petesejtedet.

Én még nem láttam élő embert, aki ilyen feltételek mellett adni akart volna...

Szerintem nem a sejtbankokban, hanem a meddőségi intézetekben lehet ilyet tenni annak, aki nagyon elszánt.

2010. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
aha.A férfiaknak ez is mennyivel egyszerűbb.
2010. nov. 17. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!