Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincsen TB-m, hogyan tudom...

Nincsen TB-m, hogyan tudom elintezni, hogy fizessem magam utan?

Figyelt kérdés
Nincsen TB-m kb egy eve, kulfoldre mentem , de ott feketen dolgoztam.Most ujra visszamegyek Magyarorszagra.Hogyan tudom elintezni, hogy legyen biztositasom? Visszamenoleg ugye nem kell kifizetni! Mit mondjak , hogy eddig nem volt ? CSak nem mondhatom, hogy feketen dolgoztam , vagy igen ?
2009. máj. 6. 18:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A jo az lenne,ha azonnal betudom fizetni es mar lesz is erre a honapra , vagy ezt csak en hiszem igy ?
2009. máj. 6. 18:16
 2/11 anonim ***** válasza:
Az APEH-hoz kell bemenned ott kitöltesz egy papírt és majd küldik a csekket.
2009. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a papíron amit ki kell töltened majd be kell írnod h mikortól akarod h legyen TB-d akár az aznapot is beírhatod mindig utólag kell fizetned az előző hónapot. De úgyis mindent elmondanak majd.
2009. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat ! :)

Azt nem tudod veletlenul, hogy ha beirom pl. a mai datumot es varom a csekket. Mikortol ervenyes a TB-m ?

Csak onnantol, mikortol befizettem vagy meg akkor sem ?

Vagy a papir bekuldesevel ?

Azt is hallottam , hogy atutalni is lehet , abban az esetben hogy van ?

2009. máj. 6. 18:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ott helyben kaptam a csekket! Egy évre valót :D Minden hónap 12.éig kell befizetni! Szóval,ha holnap kéred akkor kapod a csekket és akkor csak június 12.én kell feladnod az elsőt!
2009. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben mikortol lesz ervenyes biztositasod ?
2009. máj. 6. 20:38
 7/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. Attól a dátumtól amit beírsz érvényes lesz a TB-d mert ott rögtön aktiválják a rendszerben vagy h mondjam. ez lehet h az orvosoknál nem látszik rögtön de az apehba amit papírt kitöltesz annak megkapod a másolatát és ha azt bemutatod azzal igazolod h van TB-d.
2009. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ah ! Ez szuper ! Koszonom szepen ! :D
2009. máj. 7. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, az én kérdéseim is pontosan ugyanezek lettek volna. köszönöm a válaszokat, imádlak titeket. :D
2009. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Orvoshoz eltudsz menni mindenféleképpen,csak az adóbevallásban v év végén v amikor elkezded a csekket befizetni akkor kapsz majd arról a vizsgálatról 1 külön számlát!
2009. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!