Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendo, ha sajat magam...

Mi a teendo, ha sajat magam szeretnem a TB-t fizetni magamnak? APEH oldalarol allitolag letoltheto erre vonatkozolag nyomtatvany.4.350 Ft-rol tudok havonta, ez 2009-es adat. Most mennyi?

Figyelt kérdés
Visszamenoelg nem kell fizetnem? Ha elkezdem fizetni es mondjuk igenybe kellene vennem, tegyuk fel 2 honap mulva egeszsegugyi szolaltatast, fedezve leszek?
2011. nov. 7. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most 5100 Ft. Ha tartozásod van, azt meg tudod kérdezni személyesen és megmondják mennyi. A többit nem tudom.
2011. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hajtanak be. Ha ne voltál biztosítva, akkor nem voltál. De ha közben kimész svájcba síelni, és helikopterrel hoznak le, mert eltört mind a két lábad...
2011. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem hajtanak be. Ha ne voltál biztosítva, akkor nem voltál. De ha közben kimész svájcba síelni, és helikopterrel hoznak le, mert eltört mind a két lábad...


Ezt most kifejtened erthetobben?

2011. nov. 8. 02:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Behajthatják rajtad visszamenőleg is. Itt van egy év eleji cikk erről:


[link]

2011. nov. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy most jut eszembe, h minden ősszel kiküldik mindenkinek az "apeh-os folyószámla kivonatát" (nem tudom, így hívják-e :)), amin minden tartozás, illetve túlfizetés fel van tüntetve. Innen is lehet tudni, h van-e tartozásod és, ha van, akkor mennyi.
2011. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom az infokat! A cikkbol ugy szurtem le, hogy, ha ellatas soran derul ki, hogy nincs fedezet, akkor van gaz. De ha az illeto elkezdi fizetni akkor nincs gond. Tehat, ha a kesobbiekben ellatasra szorulna. Jol ertettem?
2011. nov. 8. 19:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Az biztos, h van egy ilyen 45napos türelmi idő.

[link]

2011. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit későn válaszolok..

Szóval:

Amennyiben nincs munkaviszonyod, akkor valamilyen segélyt v járulékot kaphatsz az illetékesektől(munkaügyi vagy önkormányzat) ami tartalmazza a "tb" -d tehát nem kell fizetned.

Ha nem vagy jogosult semmilyen ilyesfajta járandóságra akkor megkérheted az önkormányzatot hogy fizesse helyetted ennek időtartama 1 év max. Ha ezt sem teheted akkor (egyfőre jutó jövedelem alpján bírálják el asszem) sajnos neked kell fizetni. Az utolsó biztosított napodtól számított 45 napig még biztosított vagy. (ha a munkaviszonyod mondjuk nov 30 ig volt akkor még 45 napig biztositva vagy. tehát január 15 ig legkésőbb).

A 45 nap végén be kell jelendkezned az apehnál.

Amennyiben nem teszed meg időben ugy a jövöben a következő éves ellenőrzésnél megkapsz egy tetemes csekket(az elmaradott összes tb pénzzel) melyet kis határidőn belül köteles vagy kifizetni, adótartozásnak minősül ..Nem beszélve a késedelmi kamatról ami naponkén tevődik rá. De lehet részletfizetést is kérni..

NEm kamu, sajnos tapasztalat. ha kérdés van még szivesen válaszolok, most ezt tanulom. Mármint nem a saját káromon , abbol már tanultam hanem a suliban adózásból.

2011. dec. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok.

Ha bemész az Apehba ott még segítenek is kitölteni a nyomtatványt amit kapsz töllük le se kell töltened.

2011. dec. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
REmélem tudtam segíteni.
2011. dec. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!