Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB elmaradás, mi a teendő?...

TB elmaradás, mi a teendő? 2009. febr. -tól nincs bejelentett munkaviszonyom, igy nem fizettem TB-t sem. Aug. Körül elmentem bejelentkezni az Apehba, hogy magamnak fizetném, de nem fizettem még be egy hónapot sem.

Figyelt kérdés

Azt mondták visszamenőleg is ki kell fizetni az egészet.

Vizsont olvastam másoktól,hogy sokan csak az aktuális hónapot fizették be,és ellátták.

Elég csak az aktuális hónapot befizetnem?

A nem fizetett hónapok alatt csak magánellátást vettem igénybe,amiért fizettem.

Másik dolog,ha vannak elmaradt hónapok,és aztán bejelentenek egy munkahelyre,akkor a nem fizetett hónapok azzal megszünnek?

Azért ,mert amikor az Apehnál bejelentkeztem,csak az utolsó munkaviszony megszünésétől számolták az elmaradt hónapokat,pedig előtte is voltak nem fizetett hónapok.

Ha valaki járt már hasonló cipőben,megirná hogy is van ez?


2010. márc. 22. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Én másfél hónapja voltam bent az APEH-nál, nekem 2008 decemberében volt az utolsó befizetésem. Megkérdezték, hogy mikortól akarok bejelentkezni, megkérdeztem, hogy ők mit javasolnak, és azt mondták, hogy elég a jelenlegi dátumtól, visszamenőleg felesleges, mert ha azt mutatja a rendszer, hogy van biztosításom, akkor a kutya nem fogja visszamenőleg nézegetni, hogy korábban is volt-e.

De hallottam már olyanokról is, akik bementek, és az ügyintéző könyörtelenül a kezükbe nyomott egy csekket a visszamenő időszakra is. Úgy tűnik, hogy az aktuális ügyintéző vaskalaposságán vagy jóindulatán múlik az egész.

2010. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi,Örülök,hogy egy olan irt,aki ugyaniylen helyzetben volt.

Igen,én is egy olyan kö...g ügyintézőt fogtam ki,aki azt mondta visszamenőleg is rendezni kell.

2009 febr.-tól nincs fizetve a Tb-m,aug.körül mentem el Apehba,kérdezték mikortól akarom fizetni,mondtam hogy e hónaptól,erre nézi a gépet,és mondja,hogy de január végén szünt meg a munkaviszonyom,azóta nincs fizetve..

Nagyon szemét egy nő volt amúgy.

De akkor nem fizetem be vissazmenőleg,nem is tudnám,az nagyon sok pénz lenne,csak az e havitól fizetem.

A csekkeket kiküldték,de nem tudom azokra rá kell irni,hogy 2010.márc havi,vagy csak az összeget,és az úgyis az e havi dij lesz?

2010. márc. 23. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
énnekem 5 hónapig nem volt fizetve, de terhes lettem, így aztán ezen az oldalon rákérdeztem mi a teendő. ha munka nélküli vagy menj be a városházára és megadják 1 évig neked azt a segélyt hogy fizetik helyetted. én nagyon örülök a havi 5ezes spórolásnak is.
2010. márc. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Megírnád légyszi, hogy mit tettél végül? Most én is ilyen helyzetben vagyok, én 3 éve nem fizetem a TB-t, mert külföldön voltam, de most hazamegyek szülni, és nem tudom, mit csináljak. Nekem sem jönne most jól, ha visszamenőleg ki kéne fizetnem 200 ezret :(

2011. márc. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: ha az EU-n belül voltál, és ott volt biztosításod, akkor itthon nem kell fizetned arra az időszakra, az unión belül bárhol biztosítva vagy, az az egész EU-ra érvényes.
2011. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, EU-n kívül voltam, és ott sem volt ilyen jellegű biztosításom, munkám sem. Elvileg fizetnem kéne, csak annyi hír kering erről, hogy ki lehet kerülni a visszamenőleges fizetést, hogy nem tudom, megkockáztassam-e. 3 évi elmaradás rengeteg pénz :(
2011. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én román állampolgár vagyok,2006 júniusáig volt otthon munkaviszonyom.Akkor jöttem ide ki és februárba terhes lettem.Hogy orvoshoz tudjak járni,otthon ki kellett fizetnem visszamenőleg a TB-t és igényelnem kellett EU-s TB kártyát Romániából(az is EU-s tagállam),és csak akkor igényelhettem orvosi ellátást.Akkor már 17 hetes terhes voltam és csak akkor mehettem először orvoshoz.Amikor mutatom a kártyát a korházba,néztek mint a moziban,nem tudták mire vélni a dolgot.Végül aztán elláttak,mikor sikerült végre tisztázniuk a dolgot.Majdnem kifizetették velem a vizsgálatot.
2011. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!