Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos meg tudja állapítani...

Háziorvos meg tudja állapítani ha valakinek cukorbetegsége van?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Háziorvosnál is van cukormérő illetve vérvizsgálatoknál is néznek éhgyomri cukrot, így igen.
2011. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ahhoz, hogy teljes biztonsággal megbizonyosodj róla, vérvétel szükséges, amiből megállapíthatják az előző 3 hónap átlagos vércukorszintjét.

A háziorvos a gyors teszttel tudja megmérni a pillanatnyi vércukor szintedet az újbegyből vett vérből.

2011. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Jaj meséld el, hogy egy vérvételből, hogyan állapítják meg visszamenőleg az átlagos vércukorszintet?
2011. nov. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Azt, hogy a vér vizsgálata pontosan hogy zajlik nem tudom, de az érték a Haemoglobin A1C.
2011. nov. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudom melyik vizsgálat ez, de nem egy, hanem sorozatos vérvételekkel és mérésekkel állapítják meg az átlagos szintet. Gondolom ezt akartad mondani. Ugyanis egy vérvételből pillanatnyi értéket tudnak vizsgálni, nem lehet azt mérni, hogy 2 hete mekkora volt...
2011. nov. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A sorozatos vérvétel a terheléses vizsgálatnál van.

A Hemoglobin A1C megállapítása 1 vérvételből történik. A cukorbetegeknél általában 3 havonta végzik ezt a vizsgálatot.

2011. nov. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem érted.... Egy vérvétel-egy eredmény. Nincs visszamenőleges eredmény hónapokra. Te úgy érted, hogy pl.: a Hemoglobin A1C-t megnézik, akkor az előző 3 hónap eredmény átlagát kapják. Hát nem, pillanatnyi értéket kapnak... És nem válaszolok újra, mert szövegértési problémáid vannak.
2011. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

TÉVEDSZ!! Nincsenek szövegértési problémáim.

A hemoglobin A1C nem a a pillanatnyi értéket mutatja!!!! A pillanatnyi vércukor egy másik érték! Már abból is látszik, hogy a vércukor dimenziója mmol/l, a HbA1c-é pedig %.

Ha nagyon érdekel olvass utána. De ne a bulvársajtóban!!!!!

Egyébként a háziorvos a pillanatnyi cukorszintet a vizeletből is meg tudja állapítani.

2011. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 potyike ***** válasza:
Itt laksz Pesten?Vannak gyógyszertárak,ahol ingyenesen megmérik a vércukor szintedet ujjbegyből vett vérből.El tudom képzelni,hogy vidéken is vannak ilyen gyógyszertárak.ÉRDEKLŐDJ!
2011. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is cukros vagyok,és a háziorvos veszi le a vért,és a pillanatnyi értéken felül az elmúlt 3 hónap átlagát is meg tudja nézni,de ezt a laborba elküldött vizsgálatból tudja megmondani,ez a Hga1C nevű vizsgálat.A cukor a vörös vértesthez véglegesen kötődik,aminek az élettartama 3 hónap körül van,ezért egy vizsgálattal az elmúlt három hónap átlagos vércukor szintje meghatározható.
2011. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!