Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy levételt szebben...

Anyajegy levételt szebben csinálja egy magán plasztikai sebész, mint egy bőrgyógyász/sebész? Lehet TELJESEN nyomtalanul eltüntetni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ,h kinek van benne nagyobb gyakorlata,vagy jobb müszerei! Mindenképpen maszek orvoshoz menj vele.
2011. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát most voltam egy dokinál, aki nem magánorvos, de elvileg az itteni kórház bőrgyógyászata nagyon jól felszereltnek számít az országban és jókat hallottam róla. Azt is tudom, hogy az olyan anyajegyeket, amik rajtam vannak, nem lehet lézerrel leszedetni.

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e olyan módszer, hogy ne legyen heg vagy nem tudom...szinte ne maradjon semmi, persze ez relatív.Sz'al minimális. Mert most 3-at levettek, de még kéne kb. 5-öt.

2011. nov. 17. 22:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos,ha kivágásos módszerrel csinálják mindenképp marad nyoma.Nekem a hátamról is meg az arcomról is szedtek le már 2 éve és még mindig látszik a helye :( Érdekes mert anyukámnak is kivágtak egy begyulladt szemölcsöt az álláról és semmi nyoma nincs.Ezért mentem én is bele,hogy az arcomról levegyék,de megbántam.Mondjuk SZTK-nál voltam,de anyukám is!Lézerrel nem marad nyoma,de akkor nem lehet szövettanra küldeni,ezért sokszor inkább vágják..
2011. nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

szóval ezért nem lehet lézerrel....

nekem mindháromnál, amit levettek, semmi rosszindulatra utalót nem találtak és gyanítom a többinél sem találnának, de akkor ez jogilag nem lehetséges, hogy egy orvos szövettan nélkül csinálja? :(

2011. nov. 23. 22:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Fhú, nekem 1 hete vette le plasztikai sebész (TB által támogatottan) , a tapaszokat még nem mertem kicserélni, de remélem nem marad nyoma. Egy kb. 0,5 cm átmérőjű anyajegy volt. Egyik ismerősömnek simán a sebész szedte le, és hatalmas heg maradt ami fel is púposodott. :S
2011. dec. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta a doki, hogy naponta cseréljem a kötést rajtuk :) szóval hazamentem és fél nap után ki is cseréltem...meg varratszedésig minden nap. Nkem bőrgyógyász csinálta két 2cm-s meg egy 2,5 körüli volt...ja meg azt mondta a doki, hogy egy ideig ne tornásszak, egyszer tettem egy kis kivételt és nyomtam pár fekvőt meg felülést 3 héttel műtét után és anyám szerint megnyúlt a heg, azóta nemigen merek tornázgatni :(

hátam voltak így én nehezen látom még tükörben is...

2011. dec. 2. 17:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! :) Utolsó hozzászóló vagyok, már több mint 3 hete szedte le plasztikai sebész az anyajegyemet (ingyen) és nem maradt semmi nyom! Kicsit pirosas a varrat helye, de tökéletes! :)
2011. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14:54-es válaszoló! Hát én is úgy jártam,mint az ismerősöd.Nekem a két hónaljam fölött volt egy-egy anyajegy,meg a bal mellem felett egy borsószem nagyságú! Hát sztk-s rendelés ambulánsan pikk-pakk a "legjobb" sebész csinálta,mondta,h varratszedésre vissza kell járni,de csak egy vékony heg marad majd.Hát igen,de ez volt egy éve és a mellem fölött lett egy 3 (!!!) cm hosszú és egy centi széles heg,ami kidudorodik és még a varratok helyén is nagy hegek vannak.Iszonyat ronda! Főleg a nyáron,mikor mindig kivágott felsőkben jártam,hát sokszor megkérdezték mi történt velem.Kellemetlen.De állítólag csak egy plasztikai műtét tudná megoldani a problémám,amire meg pénzem nincs.Szóval inkább fizessen az ember,mert velem is kicsesztek 23 évesen :S.
2012. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

dr. Tamás Róbertet nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek!

(Honvéd Kórházban dolgozik)

2013. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Semmi esetre se engedjétek, hogy anyajegyet, fibrómát, szemölcsöt sima sebész vagy ne adj Isten bőrgyógyász szedjen le!!!

A plasztikai sebészek sokat tanulnak a szövetet kimélő kimetszésről, szövetet kimélő varrástechnikáról ezért az elért eredmény összehasonlíthatatlan!!!

Nekem gyermekkoromban szedett le sima sebész( magán sok pénzért) két jóindulatú bőrnövedéket a karomról és a hátamról és 1 ft nagyságú "hiba" eltüntetésért cserébe kaptam 8cm hosszú és 1 cm széles létraszerű varrással készült heget. Bőrgyógyász is szedett le egyet rólam hát az kritikán aluli, úgy ahogyan a bőrgyógyász még magamnak is össze tudtam volna varrni.

Felnőtt fejjel jónevű plasztikai sebész szintén szedett le rólam borsónyi fibrómát, és hát ez heg kb. annyi mintha egy kis hajszál vékony kis csík lenne. Varrás nyomai abszolút nem látszanak. Gondos, utólagos heg kezeléssel és a heg kímélésével( napfényvédelem stb., szilikontapasz) az elért eredmény kiváló lesz esztétikailag szinte csak szakember veszi majd észre szinte csak nagyító alatt.

EGYSZÓVAL: a saját példámból okulva csak plasztikai sebészre bízd ha számít az esztétikai végeredmény!!

2014. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!