Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vajon eltört a kézfej csontom?...

Vajon eltört a kézfej csontom? (info lent)

Figyelt kérdés
Ma kazánt cipeltünk és eléggé megzúztam a kézfejemet. Eléggé fel is dagadt, de az újaimat tudom mozgatni. (Régen azt hallottam, hogy ha tudja az adott illető mozgatni a töröttnek vélt testrészt, akkor nem tört el.. ha pedig nem akkor igen.) Ez valóban így van? Nem kell attól tartanom, hogy eltört? Feleslegesen nem szeretnék egy napot ezért a rendelőben ülni. Előre is köszönöm a segítséget!
2011. nov. 17. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy nem kell-e ettől tartanod? Ki merné azt mondani hogy nem?
2011. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha eltört akkor azt holnapra észre fogod venni,mert durván be fog dagadni és nagyon lila lesz.Sőt már most kéne,hogy jelentkezzenek ezeka tünetek ha el van törve.Írtad,hogy meg van dagadva,de ha törés van akkor nem csak egyszerűen megdagad,hanem kb duplájára nő a kezed.

Szóval szerintem várj holnap reggelig aztán majd meglátod,hogy van-e valami változás és el tudod dönteni,hogy kell-e doki!

2011. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget ezt fogom tenni. :)

Elmentem volna én már ma is, ha tudom, hogy pikk-pakk kész vagyok.. de sajnos tudom, hogy ez minimum egy fél nap. :(

2011. nov. 17. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján zúzódásnak tűnik. De holnapra valóban jobban fog látszani.


Ha ronda, akkor zúzódás esetén is érdemes orvosnak megmutatni, szoktak rá pihentető gipszet tenni.

2011. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az nem igaz hogy nem tudják mozgatni ha eltört valami...Nekem elrepedt a bokacsontom és elmentem suliba, aztán hazafelé félúton hirtelen annyira elkezdett fájni hogy olyat még nem éreztem.Nem is tudtam hazamenni...Ez alapján, amit leírtál senki nem fogja tudni kijelenti hogy nem kell tőle tartanod.
2011. nov. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos, eltört vagy megúsztad?
2011. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Hál Istennek megúsztam. :)

2011. nov. 19. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!