Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya MR időpont kérésekor...

Koponya MR időpont kérésekor miért nem mindegy, hogy ki utalt be?

Figyelt kérdés
Kérdezete tőlem a nő, hogy nem háziorvos utalt be ugye?Rákérdezett, hogy neurológus?Aztán mikor mondtam, hogy honnan küldtek megkérdezte az orvos nevét is. Ez miért van?
2011. nov. 17. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Az MR gépek csúcsra vannak járatva, nagyobb a vizsgálati igény mint amire kapacitás van. (Egy ismerősöm pl. este 9-re kapott időpontot) Valamennyi gép időt fenntartanak az előre nem tervezhető akut esetekre, és a többi időt próbálják beosztani a többi beteg között. Nyilván mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, de azért az esetek között lehetnek különbségek ezért az előzmények felmérésével próbálják belőni, hogy kinek mennyire sürgős a vizsgálat.
2011. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, de hozzátennék még annyit, hogy egy ilyen vizsgáoat nem olcsó mulatság, és minden hülyeségre nem szeretik elvégezni. Az orvos nevét meg gondolom azért kérdezték, hogy biztos nem kamuzol-e.
2011. nov. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem , köszi. Egyébként én 20:20-ra kaptam időpontot.:D Mondjuk ahogy visszaemlékszem, mintha utána kérdezte volna, hogy honnan küldtek.(tehát az időpont megadása után)
2011. nov. 17. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:
MRI vizsgálatra csak szakorvos küldhet./neurológus, kardiológus, urológus stb/ A beküldő pontos OEP adatai az elszámolás miatt kell. Pecsétszám, orvos neve,a beküldő intézmény 9 jegyú kódjával együtt, sőt még a naplószám is kell. Ezek mind olvashatóan a beutalón fellelhetők.
2011. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve még arra lennék kíváncsi, hogy a telefonszámomat miért kérték? Magamtól, meg most az olvasott válaszokból arra következtetek, hogy számíthatok rá, hogy felhívnak, hogy esetleg változik az időpont?
2011. nov. 17. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Stimmt.
2011. nov. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Benn voltam a kórház neurológiáján és még úgy is végig csináltam mert az MR és a hasonló gépek egy külön blokk a kórházon belül és elszámolnak egymással gondolom.
2011. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!