Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vérvétel leletemben a ggt...

Molnár katalin szand kérdése:

A vérvétel leletemben a ggt értékem:107. koleszterinem pedig 7,92 lett ez magas lehet mind a kettö? Diétázom.

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg magas mindkettő. De én most inkább a koleszterinről írnék. Gyógyszert írtak Neked?

Nemrégiben nekem is 7.3 lett a koleszterinem. A kardiológus doki azonnal gyógyszert írt fel azzal, hogy ilyen magas szintnél bizony szedni kell. Ráadásul azt mondta, hogy már életem végéig. A háziorvosom meg csak legyintett, hogy ez nudli, fölösleges gyógyszert szedni. Én az utóbbira hallgattam. Kíváncsi vagyok rád?:))

2011. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A GGT:gamma-glutamil-transzpeptidáz. Ez mérgezéses májártalomra utal. Pl: gyógyszer, alkohol ilyesmi.
2011. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem irt a háziorvosom semmi gyogyszert azt mondta hogy diétázzak ennyi.
2011. nov. 23. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Az emelkedett koleszterinre márpedig a diéta nem elég. tessék a kardiológusra hallgatni, és esténként azt az 1 tbl-át bevenni.
2011. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 14:55

Azért mert kardiológus, nem biztos, hogy neki van igaza!:) Sokan vitatják a gyógyszer hatását, illetve szükségességét. Ha valaki pedig elkezdi alkalmazni, akkor azt szedni kell élete végéig.

Itt egy érdekes video: [link]

2011. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem a háziorvosom azt mondta hogy ne szedjek semmit mert még fiatal vagyok 24 éves csak diétázzak.
2011. nov. 23. 16:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudna nekem valaki írni egy jó fogyókúrás gyógyszert vagy tablettát amitől tudnék fogyni 89kg vagyok és van egy 2 éves kislányom.
2011. nov. 23. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel egyébként is magas az egyik májenzimed (gamma Gt), én azt javaslom, hogy semmiféle fogyókúrás gyógyszert ne szedj! Próbálj diétázni, sokat mozogni - az a vérzsírnak is jó tenne :)
2011. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!