Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy orvos bármilyen gyógyszert...

Egy orvos bármilyen gyógyszert felírhat?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egyes gyógyszereket csak úgy írhatnak fel TB támogatással, ha pl az adott orvos sugárterapeuta. De pl egy endokrinológus felírhat egy olyan gyógyszert, ami nem az ő hatáskörébe tartozik és így a TB sem támogatja?
2011. nov. 28. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
vannak gyógyszerek, amit csak szakorvos írhat fel - ez nem a tb támogatástól függ
2011. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon attól függ, milyen gyógyszerről beszélünk, mert az én háziorvosom pl nem írhatja fel azt a hormontablettát, amit a nőgyógyászom igen, vagy egy konrkét bőrkenőcs miatt is időpontot kell kérnem a bőrgyógyászhoz, mert nem írathatom fel másik dokival még akkor sem, ha a bőrgyógyos papíromon rajta van, hogy ez kell nekem.


Szóval szerintem, ha valami másik szakorvos specializációjába tartozik az a gyógyszer, akkor nem írathatod fel. De ez tényleg gyógyszerfüggő.

2011. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nem, háromféle kategória van:

- háziorvos is felírhatja

- szakorvosi vizsgálat után javaslatra háziorvos is felírhatja

- csak szakorvos rendelheti.

2011. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt is gyógyszer válogatja. Pl. én trombózis megelőzésére, csak kórház javaslatára /érsebészet/ írja fel a házi orvos
2011. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 HarleyQuinn95 válasza:
Lenne egy kérdésem. Ilyet felírhat bármilyen, vagy CSAK szakorvos vagy más orvos CSAK javaslatra? [link]
2016. okt. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt háziorvos is felírhatja, csak úgy drágább.
2016. okt. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!