Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Konkrétan mi történik a...

Konkrétan mi történik a torokmandula eltávolításánál? Mit csinálnak a műtét alatt? Lehet kérni altatást? 20/L

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 12:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Engem nem altattak,hanem érzéstelenítettek,Lidocain sprayt fújtak a torkomba,garatfalra,és utána kaptam az injekciókat(ilyen vastag tűket még sose láttam),amik,be kell valljam,nagyon fájtak,főleg mikor a nyelv gyökerébe szúrta be:-((((Azt hittem,hogy az arcomat lukasztja már át,nagyon rossz volt!!!Mikor utána kaparták a mandulámat,azt is éreztem sajnos,nagyon csípett,rossz volt,és mikor a gyökerét elcsattintotta a doki,azt hittem hogy besz*****k,behugy******k!!!!SAJNOS ezt mind éreztem,és az fájdalom volt,nem csak kellemetlenség!A műtét kb. 10 percig tartott,gyorsan dolgozott,ügyesen,elégedett voltam,de akkor is nagy fájdalom volt!Műtét után tolókocsiban visszatoltak a szobámba(engem nem tettek külön örzőbe),és pár órán át vért hörögtem,köptem fel,elég sok jött ki,és borzalmasan csípett.Aztán még ugyanazon a napon el kellett kezdenem inni,hát csillagokat láttam.Újra csípett,fájt(hozzá kell tennem,hogy én egy hisztis ember vagyok,és gyűlölöm a fájdalmat-és sok emberrel ellentétben én nem bírom,zéró fájdalomtűrő képességem van.)Ugyanúgy el kellett kezdenem enni pár óra mulva,ami ugyancsak fájt.2-3 nap mulva keletkezett egy ilyen gennyes felület a manduláim helyén,és annak az ízét éreztem napokon át(ez teljesen természetes dolog mandulaműtét után.)Végülis nem kibírhatatlan dolog,de megszenvedtem vele rendesen,fájdalmakkal,viszont én nem fogytam egy grammot sem,hiába lett volna szép dolog.Ahhoz én tulságosan szeretek enni.Fűszeres és meleg kaják fájtak,csípték a torkom 1-2 hétig,és hihetetlen,de az ásítás is fájt egy jó darabig,sőt azóta is van olyankor enyhe feszülés a torkomban a műtét miatt,ami nem volt addig,míg meg voltak a manduláim.-9 éve vették ki a manduláimat,akkor voltam 25 éves)hát nem egy leányálom meg kell hagyni.Viszont ha krónikusan visszatérő mandulagyulladás van,azt ajánlják az orvosok,hogy legyen kioperálva.Jobb egy kiszedett rossz mandula,mint a bennhagyott mert nagyon gonosz dolgokat tud csinálni-szívben,izületekben,stb....fontos helyeken is!!!Én örülök neki,hogy kivetettem,és ha még egyszer kéne csinálni,ugyanígy megcsináltatnám,még így is,hogy egy hisztérika vagyok,és nem viselem el a fájdalmat.
2010. márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Kedves kérdező ,milyen volt a műtéted?
2010. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
ajjajj... nem jó jel hogy nem válaszol:\ :)
2011. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!