Lehetek cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Anyám mindig azzal jön amikor meglát cukrot enni, hogy cukor beteg leszek...Igazság szerint nagyon szeretem a cukrot és a csokit...A sok csoki meg gumicukortól lehetséges hogy cukor beteg leszek? 16/F
2011. dec. 10. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehetsz cukorbeteg. De nem vagy az és nem a gumicukortól leszel, csak ijesztget az öregasszony :D
2011. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

a cukorbetegség a génektől függ elsősorban. a sok cukorkától max elhízni lehet. ha mégis aggódsz, akkor menj el egy endoklinológushoz, csináltass egy terheléses cukortesztet és akkor megmondják, hogy az vagy e, vagy leszel e. nem árt! a cukorbetegség egyik formájának ebben a korban még nincs semmi jele, de később veszélyes lehet. Ne hagyd magad ijesztgetni!!!

(nekem elhiheted, én is cukorbeteg vagyok :))

2011. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem egészségesen étkezik, életmódot folytat, többek között állandóan édességgel tömi magát az hajlamosíthat 2es típusú diabéteszre. Van alapja amit anyukád mond, de ez általában csak időskorban üt vissza, ez hosszú folyamat eredménye lehet.
2011. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat :)
2011. dec. 10. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!