Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ember attól cukorbeteg...

Az ember attól cukorbeteg mert előtte sok cukrot evett?

Figyelt kérdés
Vagy mi??De normális válaszokat!!
2010. febr. 16. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha sok cukrot eszel, akkor felmegy a cukrod, de egy egészséges embernek bizonyos időn belül vissza is áll a cukorszintje normálisra. Nem csak a cukor (abban a formában,ahogy a cukortartóban látod) okoz cukorbetegséget. Minden ételtől felmegy a vércukrod, és a vércukrot egy inzulin nevű anyag bontja le, amit a hasnyálmirigyed termel. Ha a hasnyálmirigyed beteg és nem termeli normálisan az inzulint, akkor cukorbeteg leszel, és akkor kell vagy gyógyszert szedni, vagy inzulininjekciót adni magadnak. De ez nem csak a cukros ételektől alakulhat ki, lehet örökletes, lehet elhízástól, de az alkohol is okoz ilyet. Sok oka van. A fiatalkori cukorbetegség nagyon veszélyes, mert súlyos szövődmények alakulhatnak ki. Különösen árt a szemnek és a szívnek, ha jól tudom.

A legjobb a finomított cukrot kerülni, és a szénhidrátban gazdag ételekből mértékkel fogyasztani, ha el akarod kerülni.

2010. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
2010. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok, itt a link, bőséges információval.

[link]

2010. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Lassú vagy, első. :-P
2010. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Hehe:)
2010. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló válasza korrekt, én még annyival egészíteném ki (sokan elfelejtik): a cukorbetegség kezelése SOHA nem csak gyógyszerből, vagy inzulinból áll! Mindig a DIÉTA az alapja! Ha valaki cukorbeteg és nem diétázik, hiába oltja magát, hosszú távon szép magyar kifejezéssel olyan, mintha a sz*rnak adna egy pofont, már bocsánat.

Egyébként a vércukorszint legnagyobb ellensége elsősorban a szénhidrát. Tehát simán lehet valaki attól cukorbeteg, ha mondjuk sok péksüteményt, fehér kenyeret stb stb z*bál éveken keresztül, rendszeresen. Ekkor az ún II-es típusú cukorbetegség léphet fel.

2010. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. 16:29-es: igazad van, nem szabad kihagyni a leírásból a diétát, hiszen a cukorbetegség nem gyógyítható, tehát nem lehet inzulininjekcióval megoldani minden bajt, és közben jétpofára sütizni :)

Kellemesebb a megelőzés.

2010. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!