Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Medence MR vizsgálatnál...

Medence MR vizsgálatnál gyakori, hogy kontrasztanyagot adnak be? Milyen érzés? Fáj?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy a bezártságtól parázok-e jobban, vagy attól, hogy festéket nyomnak az ereimbe.


Aki volt már ilyen vizsgálaton az írja meg milyen volt! Eléggé félek.



2011. dec. 13. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én medence MR-en még nem voltam, csak mindenféle más MR-en, CT-n, PET CT-n. Annyi kontrasztanyagot kaptam eddig, hogy csoda, hogy nem világítok én is. Ettől ne félj semmiképp, a legbrutálisabb dolog benne az, hogy megszúrnak, de ez is kevésbé fáj, mint egy darázscsípés. Én személy szerint nem is érzem. Másrészt nem olyan szűk az a gép szerintem, hogy bezártságérzeted lehessen, bár én nem vagyok klausztrofób, lehet, hogy nekem nem tűnik csak annak. Szóval nyugi, és drukkolok, hogy mindent rendben találjanak!
2011. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válasz.


Akkor megnyugodtam, hogy a szúrás sem vészes. Nekem már meséltem rémtörténeteket, hogy benne hagynak majd egy tűt a karomban, meg érzem majd ahogyan a festék szétáramlik bennem és éget. Na, én ezektől félek.

2011. dec. 13. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz semmi ilyen. kb a szurihoz tudnám hasonlítani. a bezártságra meg annyit tudok tanácsolni, hogy csukd be a szemed és gondolj valami pozitívra. Pl a hasadat sütteded a hawaii szigeteken. kb 45 perc és kész a vizsgálat.
2011. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan, ezek rémtörténetek, semmi okod félelemre:)
2011. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A ct kontrasztanyagavszokott sokszor égetést okozni, az mrinél másfajtát adnak. :)
2015. febr. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!