Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik ha fejfájáscsillap...

Mi történik ha fejfájáscsillaptótkeverek enyhe alkohollal?

Figyelt kérdés
Hatása ??? és meddig tart ?? csak értelmes válaszolókat kérek a jó válaszokat felpontozom
2012. jan. 1. 02:28
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
A beteg tájékoztatóban benne szokott lenni. Ha külön bele van írva hogy alkohol fogyasztásakor a használata nem javasolt (bár nem mindegyikbe van, de szerintem egyikhez se jó) akkor eléggé komoly, főleg ha érzékeny vagy rá véletlenül. Amúgy azt mondják kicsit hamarabb hat a pia (voltak még fiatalkoromban olyanok, akik így jártak el bulizni), szédülhetsz, hányhatsz, lehet légzészavarod, szívritmuszavarod, legrosszabb esetben szívleállásod. De ez fájdalomcsillapító függő. Az algopirinhez (nem tudom jól leírni) ne igyál mert azt hallottam az nagyon durva tüneteket csinál. A legtöbb fájdalomcsillapítónál (pl algofelx) a legtöbbeknél semmi sem lesz. Kalmopyrinre se javasolt tudtommal de a betegtájékoztatóban tudtommal benne is van. Hát én nem próbáltam még ki, nem is merném mert sose tudhatom hogy reagálok így együtt rá de aki már ivott fájdalomcsillapítóra vagy semmit se érzett, vagy hamarabb berúgott és hányt, vagy olyan rosszul érezte magát hogy haza ment:) Komolyabbal még nem találkoztam szerencsére. De nem is a receptköteles, kiütős fájdalomcsillapítókat vették be.
2012. jan. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Vagyis nem:) Egyszer algoflexre ittam és semmi bajom se volt tőle. Szépen hatott a pia így éreztem hogy nem vagyok stabil de nem merném a fájdalomcsillapítóra fogni. De ha nem lett volna muszáj nem csináltam volna. De gólyatábor volt vagy mi és már nagyon fájt a fejem. Így az okosok azt mondták nem lesz tőle bajom:) Szerencsém volt és nem lett, de nem is ipari mennyiséget és rövidet ittam. Miért kérdezed?
2012. jan. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tegnap woot a szilveszteri buli és amikor a kérdést kitettem akkor még volt a buli... a barátom nyugatót összetöt és felszívta orrba majd kalinkát iwott énmeg alogpiritn wettem be mert fájt a fejem és VÉLETLENÜL beleittam eg y fantás üvegbe amibe vodkát kevertek... de nem lett bajom.. és köszönöm a válaszokat
2012. jan. 1. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!