Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szedték már le valakinek...

Szedték már le valakinek azért a nagy lábujj körmét, mert benőtt a sarka a húsba? Milyen volt? Mit csináltak vele?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz,amikor leszedik? És utána, amíg vissza nem nől? Ez mennyi idő? Segített, és elmúlt a gyulladás, vagy újra benőtt?
2012. jan. 4. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt az oldalon nem egy olyan hozzászólást olvastam, hogy a körömlevétel nem oldotta meg a problémát, inkább ügyes gyógypedíkűröshöz jobb fordulni.
2012. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, és én is nagyon ellene vagyok, de már 2 hónapja fáj, és be van gyulladva. Orvoshoz pedig pont emiatt nem akarok menni, mert addig hozzá se nyúl szinte, amíg le nem szedi a körmöm. Valamikor jobb, de utána (pl most is) nem tudok a sarkához hozzáérni, annyira fáj, és nem tudom, hogy oldjam meg :(
2012. jan. 4. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Wáá írtam ide egy csomót, de kitörlődött.

Akkor most rövid leszek és tömör: javaslom, hogy menj el valahova ahol lézeres technikával gyógyítják a problémádat: maga a beavatkozás kb 5-10 perc, levágják a köröm szélét és lézerrel kiégetik a körömágy szélét, mindezt persze helyi érzéstelenítés után. Ez után hivatalosan 6 hét a gyógyulási idő, de már 1-2 hét után is eléggé szép lesz és nem jár ágyhoz kötöttséggel, én is már másnap mentem rendesen a dolgomra.

2012. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

nekem is ugyanez volt a problémám, a nagylábujj körmöm oldala belenőtt a húsba. elmentem vele orvoshoz, aki azt mondta a helytelen körömvágás miatt történt ez, elvittek a sebészetre ahol félóra alatt kivágták a darabot, és NEM az egész körmömet szedték le, csak azt ami benőtt.

a következőt csinálták, kaptam 3 injekciót a lábujjamba ami elég kellemetlen volt, de kibírható, onnantól kezdve nem éreztem semmit, beszélgettem az asszisztens srácokkal amig a doki csinálta a lábam:DDD kb fél óra alatt kész is voltam, bekötötték és utamra engedtek.. mikor az érzéstelenitő kijött kicsit kellemetlen volt és nemigazán tudtam rálépni de ez max másfél napig tartott addig pihenés. kaptam 3 hét felmentést tesiből tehát végülis csak jóljártam..

szerintem menj el vele orvoshoz , márha egy problémára gondolunk :)

2012. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem mind a két lábujjam mindkét oldalán ez volt :S Elmentem bőrgyógyászhoz, aki mindig kivágta a szélét, ami rohadtul fájt és nem segített. Sebészeten 2 nap alatt rendbehozták. (Egyik nap->egyik lábujj, másik nap másik) Kaptam 2 lidocaint, ami eléggé fájt. Nekem annyira be volt gyulladva, hogy még ezután is fájt, mikor csinálták. Viszont megérte.
2012. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, a helytelen körömvágás is okozhatja. Azt a házi módszert, ami nekem használt, még kipróbálhatod: megvárni, amíg a köröm sarka kinő a húsból. alkohollal hűsítsed, gyulladáscsökkentő krémmel kend (háziorvos). A köröm és a hús közé tömködj papír zsepi darabokat vagy vattát a körömreszelővel jó mélyre, hosszanti irányban, ez nem engedi, hogy a hús jobban ránőjön a körömre. Ezt minden nap cseréld. Vegyél timsót, a körömreszelővel kaparj belőle port, és ezt is tömködd oda erősen, a papír vagy vatta alá. Gyulladáscsökkentő, a nedvességet is elszívja. Két-három hónapba telt, de nekem ez jött be. Azóta nem vágom ki a körmöm sarkát, és semmi problémám nincs.

Ha nem sikerül, akkor először egy jó gyógypedikűrös. Van valami átlátszó műanyag kerek pötty , amit a körömre ragasztanak, mint egy műkörmöt (csak sokkal kisebb, 1 cm átm.), és a köröm domborulatát szabályozza olyanra, hogy ne nőjön be. Sebészhez csak végső esetben mennék. De ehhez az kell, hogy lemenjen a gyulladás, mert az egész lábujj is begyulladhat. Timsó!

2012. febr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Valamikor jó, valamikor kevésbé, a probléma pedig, hogy széles a körmöm, szóval oldalt mélyen benne van a húsban, és arról az oldalról le se tudom vágni, mert a körmöm széle már lefelé hajlik. De van benne egy kis sarok, vagy köröm-szálak, amiket ki kell onnan szedni. csak még nem tudom, hogyan. kicsit hagyom nőni, hogy hozzá tudjak férni, meg tudjam fogni, addig is amennyire tudom, minden nap mozgatom, hogy be ne nőjön, amikor nől megfele, és akkor hátha kiér a hús fölé. Onnantról remélem már nem lesz gond, a másik lábujjam is így jött rendbe, de az még kb. 3.os koromban.

2012. febr. 29. 22:25
 8/8 anonim válasza:
Tudom hogy már nem aktuális de remélem tudok valakinek segíteni.Nekem már körülbelül 8-szor műtötték meg a lábújjam a sebészeten de továbbra is benőtt.Az egyik gyógypedikűrös elküldött lézeres műtétre ami megintcsak nem használt.Visszamentünk a sebészetre ahol azt mondták hogy ezzel a lézerrel csak többet ártottunk neki.Ígyhát megint megműtötték mind a két lábamnak a nagylábújját.Ez volt télen.Már kezdett úgy tűnni hogy elmúlt végleg amikor márcisuban újra benőtt a köröm.Ígyhát felhívtuk az egyik sebkezelő intézményt ahol májusban leszedték mindkét lábamról a körmöt.Érzéstelenítő injekciót adtak bele (nem is keveset)ami eléggé fájt.Onnantól kb.15 perc alatt megvolt az egész,bekötözték és még most is várok hogy visszanőjön a köröm.Nekem annyi kérdésem lenne hogy hogy kéne rendesen levágni a lábujj körmöt?
2015. júl. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!