Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan ápoljam a frissen...

Hogyan ápoljam a frissen szúrt köldök piercingemet?

Figyelt kérdés
Hallottam kamilla teás borogatásról...de ugyebár nem lehet áztatni...Bepanthen plussal kenegethetem? Esetleg neogranormonnal? Előre is köszi (:
2012. jan. 22. 00:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Betadine krémmel kell kenegetni. Úgy hogy az ékszert is bekened és fel le huzkodod óvatosan a köldöködbe.
2012. jan. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nekem a piercinges tetrán kenőcsöt ajánlott és a kamillás borogatást. Nem kell benne áztatni csak belemártod a vattát a teába és szépen áttörlöd vele a pc-t.
2012. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen(:
2012. jan. 23. 21:33
 4/12 A kérdező kommentje:
Az para, ha ilyen cucli folyik belőle? :(
2012. jan. 24. 17:52
 5/12 anonim válasza:
Nem para :D nekem is kb 2 hete lett szúrva.. nekem a betadintól piros lett.. biztos használt.. csak szerintem annyira nem. Én Azulenollal kenegetem.. és már 5 nap utáán sokkal szebb lett.. Tudom hogy az azulenol orr vézésre van vagy mi de nekem jobban bejön mint a betadine és még olcsóbb is ;) :D
2012. jan. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Huhu..Köszi szépen mindenki (:
2012. jan. 26. 18:59
 7/12 anonim válasza:
Az természetes hogy váladékozik attól nem kell megijedned.Az egész élettanilag ugy zajlik hogy a fehérvérsejtjeid az immunrendszered parancsára támadják.a váladék nem más mint elhalt fehérvérsejt.Azulenol tényleg nagyon jó rá én is azt szoktam ajánlani.de a neugranormon is hatékony mert serkenti a hámosodást bár egy kicsit szárít.A legolcsóbb megoldás ha bemész a patikába és veszel 20g alkoholt.az kb 400 ft...szépen lekenegeted napjában többször.Figyelj arra hogy hogy lehetőleg ne nagyon áztad fürdés közben,lehetőség szerint tusolj :) és utána minden esetben fertőtlenítsd!Szoláriumba egyátalán nem szabad menni amig teljesen be nem gyógyult!Másik dolog ha begyógyult akkor is havonta kb 1 alkalommal érdemes kivenni és vagy 2 percre megáztatod alkoholban vagy 10 mpre beledobod forrásban lévő vízbe.Ez amolyan óvintézkedés az esetleges ujra gyulladás elkerülése végett mert valakinél sajnos ez is előfordul.
2012. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítőkész válaszaitokat! :) már nagyon szépen gyógyul, kenegetem neogranormonnal , meg alkohollal is kezelem. Egyik barátnőm ajánlotta az aloeverából kinyomott nedv szerűséget...gyönyören kitisztította, annyi, hogy ugye viszket még a seb körül, mert hát ugye gyógyul (:
2012. jan. 27. 23:21
 9/12 anonim válasza:
Betadin tényleg jo amugy ragaszd le és vigyázz rá ne legyen piszkos gyakran kell cserélni a sebtapaszt.
2012. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Tetran vagy Betadine.Szorgalmasan kell kenegetni és akkor nem lesz vele gondod.
2012. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!