Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Félek a műtéttől.! Tapasztalat?

Félek a műtéttől.! Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Altatásban, laparoszkópos epeműtét- egy fogorvostól is bepánikolok....

2012. jan. 30. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Más is fél, ez természetes. Ott és akkor viszont nyugi, nem fogsz tudni róla semmit.
2012. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért irtam ki a kérdést,hogy meg is válaszoljam, mert sehol nem találtam olyat, hogy pánikbeteg -ként hogyan élte meg valaki...

Nos.. nem szedek rá gyógyszert, hál istennek annyira nem durva, tudom kezelni, de múltkor a fogorvosnál bepánikoltam, és vihettek le kálciuminekcióra.. :D naon ciki volt.. (ilyenkor összegörcsölök..kifeszülnek az ujjaim, a tenyerem, lemerevedik a lábam..még a lábujjaim is.. szédülök..stb... ijesztő élmény)

Na hát iszonyatosan féltem az altatástól.. még attól is hogy elötte be kell venni valami bátorító bogyót.. és mit fogok attól érezni.. hát igy rettegve készültem rá.. elötte sírtam - zokogtam, hogy én ezt nem is akarom.. de persze tudtam.ilyen nincs.. ezt meg kell élnem..

műtét elötti este nem gyújthattam már rá..nem ehettem, nem ihattam.. hát iszonyú nehéz volt mindhárom.. de nem volt mit tenni..nem lehetett és kész.. reggel vitt be a párom.. éreztem ahogy gyengülök..de valahogy feljutottam a kórteremig... ott a nővér szolt hogy foglaljam el az ágyam, mindjárt jön.. itt borult a bili.. legszivessen szóltam volna neki, hogy ne fáradjon, mert én nem maradok itt.. és sirtam.. újra..

a páromnak mennie kellett dolgozni, igy a végső kétségbeesés közepette magamra hagyott.. Minden pillanatban rettegtem hogy jönnek hozzám.. és egyszercsak meg is történt.. kierőszakoltam, hogy hagy kapjam meg azt a bogyót, mert egész egyszerüen nem birom tovább.. be fogok pánikolni... alkut kötöttünk.. ha hagyom, hogy bekösse a tűt, ami 3 napig bennem lesz, és hagyom hogy lecsepegjen az infuzió, akkor megkapom.. remegtem..rettegtem, hogy beszurja, hogy bennem marad, hogy.. szóval mindentől.. aztán jött a tabi... Dormicum volt asszem a neve, 7.5 ös talán.. addigra olyan állapotban voltam, hogy minden mindegy alapon azonnal bedobtam.. gondoltam, ha gáz lenne vele, orvosokkal vagyok körülvéve... a szobatársaim biztattak..nem lesz semmi.. én meg nem hittem nekik..eltelt ugy 10 perc.. beszélgettem.. mondták, már látszik a szememen, hogy mindjárt elalszom..én meg mondtam, hogy semmit nem érzek ettől a gyógyszertől, és álmos sem vagyok.. mosolyogtak.. hát egyszercsak belibbent a műtösfiú, a műtöságyammal.. fel kellett rá másznom.. nagyon nyugodt voltam., és simán átmásztam rá.. (csalni akartam, és magamon hagytam a bugyit.., amit azonnal letéptek rólam, mint egy jó sex elött.. ) betolt a műtö előterébe.. azon gondolkodtam, hogy elkezdek fügyürészni, vagy dalolászni hogy jól teljen az idő, mert igy igencsak unatkozni fogok.. majd betoltak a műtöbe.. a mütőssapát kéne felvenni.. azonnal segitek.. fogom a hajam copfa.. nézem a müszereket körülöttem.. mindezt teljes nyugalommal.. tudtam én hogy műteni fognak.. csak már nem érdekelt, de teljessen képben voltam.. semmi rossz érzés vagy gondolat..egyszerüen csak elfogadtam a helyzetet.. szóval ott feküdtem.. immár meztelen.. körülöttem vagy 6 ember.. ( a meztelenség nem izgat..nem zavar hogy látják.. csak ne lenne ennyire hideg..) elkezdik lekötözni szijjakkal

a testem.. nem zavar ez sem.. oldalra nézek.. látom hogy nyomnak be valamit.. megkérdezem..: _oh.. ez már az altató?

A válasz..- ez nem altató... egy jó kis koktél...

utána már a kórteremben ébredek.. a párom aggódva néz rám..én mosolygok rá.. és megkönnyebbülve sohajtok... a koktél beszúrása se fájdalommal, se semmilyen érzéssel nem jár.. egyszercsak elalszol..

Az ébredéskor ugyanugy képben vagy.. még álmos, kómás vagy.. de semmi extra.. mondjuk én nem tudtam kacsába pisilni, és hamar felkeltem.... vagy ezért, vagy állitólag az erős fájdalomcsillapitó miatt amit műtét után kaptam.. végighánytam az éjszakát... iszonyu volt.. vert a viz, fáztam-izzadtam.. az a hideg veriték.. na az volt a legrosszabb... de akit másnap műtöttek szobatársam, se nem hányt, se rosszul nem volt.. ő csak egy iszonyú jót aludt.. :D hát ennyi...

iszonyúan féltem tőle, és az egész csak ettől volt rossz.. mert fölöslegesen görcsöltem vagy 1 hetet..és semmi extra nem történt.. :D

Nekem nem maradt rossz élményem..értik ezek a dokik a dolgukat, és a vegyészek is, hogy ilyen szupi.. bátorító tabit alkottak.. tényleg semmi gond nem volt.. SEMMI!

Ugyhogy ha hallgatsz rám.. NE AGGÓDJ tovább egy percet sem.. nem éri meg..mert nem lesz semmi gond!

2012. jan. 30. 16:19
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
7,5 mg (de szerintem 2,5-5mg-ot kaptál) Dormicum után még a legpánikbetegebb ember is lenyugszik. :)
2012. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

:D igen.. örvendtem is nagyon :D

Jó nagyon ez a gyógyszer.. fogorvos elött is bedobnék egyet.. ha lehetne.. :D

2012. jan. 30. 16:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tetted, hogy leírtad, biztos sokaknak segítettél vele. Lehet, hogy egyszer én is köztük leszek, soha nem lehet tudni. Én is pánikbeteg vagyok, nálam a rohamok fulladási rohammal járnak, mindegyiket úgy élem meg, hogy ez az utolsó ebből nem jövök ki élve. Én sem vagyok híve kémiai szereknek, saját erőből jöttem ki annyira, hogy nagyon ritkán van csak rohamom és ahhoz is az kell, hogy érjen újabb trauma, nagyobb probléma, amivel nem tudok megküzdeni.

Köszönöm, a jó példát. (én voltam az első válaszoló is.)

2012. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Napokig készitettem fel magam, és próbáltam pánik helyett arra koncentrálni, hogy biztonságban vagyok, és minden a lehető legnagyobb rendben, EZ IS EL FOG MULNI... Hát igen.. ez a pánik nem egyszerü dolog, mert kicsit irányithatatlanul tőr az emberre, de ügyessen lehet kezelni.. nekem azóta a légzéskontroll segit.. másra nem konentrálok stresszheyzetben, csakhogy el ne kezdjem felületessen kapkodni a levegőt.. :D

Örülök ha akár egy embernek is segithetek a tapasztalataimmal..!!!

2012. jan. 30. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
NAGYON KÖSZÖNÖM hogy ezt így leírtad!!!!
2016. dec. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Valaki jár még erre? Mutet elott allok és szo szerint mintha a halalom várnam. Teljesen kivagyok csak sirok. En ezt nem tudom vegig csinalni......
2018. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a legutolsó válaszoló vagyok. Amikor írtam a válaszom nagyon-nagyon féltem, de hidd el nekem, nem kell félned a műtéttől! Ahol engem műtöttek ott napi 5-6 epeműtét lezajlott, és a sebészem már vagy 1000et csinált, azt mondta ebbe a műtétbe nem szoktak meghalni az emberek, és nagyon ritka a komplikáció. Én a műtét után sem voltam rosszul, a varratok fájtak csak. Nagyon jó volt túl lenni rajta!! Azóta sincs problémam, csak néha ha bekajálok akkor megy a hasam (havi 1x kb!)


Mindenki azt írja utólag, hogy semmiseg volt az egesz, és higgy nekem, te is azt fogod mondani rá!! :)

2018. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!