Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nemrég elestem és begipszelték...

Pethy kérdése:

Nemrég elestem és begipszelték a lábam, de sokat nem tudtam meg az orvosnál csak hogy nincs eltörve. A papíron a következő áll: Distorsio talocrur.1. s. Mit jelent ez pontosan?

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
A bal boka alsó-külső részének rándulását jelenti.
2012. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és nem 1. s. van a papíron, hanem l. s. :)
2012. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én abban a tudatban voltam hogy valami részleges ínszalag szakadás...

És ez mennyi idő alatt gyógyul meg?

2012. febr. 7. 08:39
 4/7 A kérdező kommentje:
10 napra kaptam fekvőgipszet.. eddig..
2012. febr. 7. 08:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ínszalag szakadáskor elég gyakran csak ennyit írnak rá a leletre, ebből nem derül ki, hogy ez részlegesen-, teljesen- vagy egyáltalán szakadt-e il.. hogy pontosan mi sérült, csak hogy hol van a sérülés helye. Sajnos elég lassan gyógyul, változó, hogy pontosan mennyi idő alatt jön teljesen helyre, ált. 4-6 héttől hónapokig kb. minden lehetséges - ha rendesen pihenteted, akkor azért biztosan nem fogsz hónapokig ezzel szenvedni. Fontos, hogy tényleg rendesen pihentesd (tehát pl. ne járkálj a gipsszel, ne erőltesd), illetve hogy a gipsz levétele után majd fokozatosan erősítsd. A gipsz levétele után egy merevebb bokavédőt, majd általában mindig gyógytornát írnak elő, de ha esetleg nem javasolja az orvosod, akkor is folyamatos, nem megerőltető tornával erősítsd a bokaízületed és használj rugalmas, sportoláshoz kifejlesztett bokavédőt (pl. Scholl Prosport, Futuro), esetleg fáslit.. Ez utóbbi elvileg olcsóbb, de sokkal vacakabb: egy jó bokavédő 3-4000 forint, de kimosható és hónapokig tudod használni, míg egy fásli ugyan 200-250 forint, de kevésbé tartja jól az ízületet és ha kimosod, veszít a rugalmasságából, ill. a felépülésed alatt gyaníthatóan több tekerccsel is el fogsz használni. Ha valamilyen, a bokaízületedet terhelő sporttevékenységet folytatsz, pl. tenisz, akkor a későbbiekben, tehát már a teljes felépülést követően is érdemes bokavédőt használnod.
2012. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kiderült hogy ez boka rándulás, levették a gipszet, kaptam bokarögzítőt járáshoz 3 hétre.. Elég csúnyán véraláfutásos a bokámnál, és még mindig meg van dagadva kicsit, nem tudom mozgatni körkörösen a lábam mert nagyon fáj.. :( Még egy cipőt se tudok ráhúzni
2012. febr. 8. 10:03
 7/7 anonim válasza:

Én ínszalaghúzódással voltam diagnosztizálva, 1 hét fekvőgipsz, utána ez a tépőzáras műanyag sín még hetekig.

Őszintén szólva nekem tornáztatás, fokozatos terhelés mellett néhány hónap után javult ugyan, de míg eljutottam addig, hogy egy nagyobb terhelés után már nem sajog a bokám, tehát a kvázi teljes regenerálódásig, az évekbe telt.

Mostmár viszont vígan futok, ugrándozok akármennyit, türelem és kitartás, meg lesz az eredménye :)

2012. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!