Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gipszbe a lábam! Mit csináljak...

Gipszbe a lábam! Mit csináljak? Begipszelték a lábam, eltört a bokám. De nem bírom. Már 3napja van gipszbe, még 4nap.

Figyelt kérdés
Elég gyorsan izzad a lábam, igy hát már van szaga.. Mit tehetek ellene? Nem kaptam injekciót trombózis ellen,azt mondták hogy sokat igyak. De nem nagyon iszok. Nem lehet bajom? Ti hogy éltétek átt? És még járógipsz..Meséljetek légyszii!
2009. szept. 19. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Örülj annak, hogy csak hét nap... Nekem hat hétig volt gipszben a lábam, négyig fekvőgipszem volt. Jah, hogy ezután kapsz még járógipszet? :S A trombózis elleni szúrira kérdezz rá még egyszer, mert elvileg mindenkinek adnak,akinek a lába törik. A sok ivás tényleg fontos, meg a megfelelő táplálkozás! Fel a fejjel, már csak jobb lehet. Meg örülj annak, hogy ezen a tortúrán nem a nyáron kellett átesned, amikor még melegebb volt. Jobbulást!
2009. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
okéés,köszi szépen :)
2009. szept. 19. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:

érdekes, nekem is eltört 1szer a bokám, de szurit nem kaptam.

igen, nehéz elviselni. a járógipszet zacsiba kell csomagolni, h ne azzal a mocskos gipsszel lépegess otthon, amivel az utcákat róttad... meg izzad is, nem lehet normálisan tusolni/fürdeni, rohadt nehéz, estébé...

én nem ittam sokat, nekem nem mondták, de semmi bajom nem lett.

de fel a fejjel! a járógipszet meg lehet szokni! gondolj arra, h csak pár hétig korlátozott a mozgásod, mások meg tolószékbe vannak kényszerítve örök életükra...

2009. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást!

Amúgy te hány hétre kaptál gipszet??

Fekvőt és járót.

2009. szept. 19. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nehezen, de túlélhető, bár én teljesen depressziós lettem, mikor közölték, hogy legalább hat hét. De néhány hónap távlatából visszatekintve nem tűnik olyan vészesnek, én örülök, hogy megmaradt a lábam.

Egyébként fel a fejjel, járógipsszel könnyebb lesz, hgacsak nem kell neked is ahhoz mankót, vagy botot, vagy egyéb segítőeszközt használnod - ez akkor fordulhat elő, ha komplikált törésről van szó, nagy a testsúlyod, vagy egyéb okból nem terhelheted még teljesen a lábadat.

Fel a fejjel, innen már csak előre van út :)

Egyébként műtve nem volt a bokád?

első voltam

2009. szept. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, műteni nem kellett, de még nincs kizárva hogy ha rossz helyre forr össze, az az izommal forr össze a letört csont darab.

Most 3nap és leveszik, utánna járó gipsz.

Ha minden igaz..

de köszi :D

2009. szept. 20. 13:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a lábfejemben tört el az egyik csontom. Először egy hétig fekvőgipszben voltam, utána öt hétig járógipszet kaptam. A járógipsznél a talpam alá tettek valami gumisarokszerűséget is. Az én lábam is izzadt, és pár nap alatt büdös lett, próbáltam befújkáni dezodorral, kevés sikerrel. De erről senki sem tehet, ez van, el kell viselni. Az egyik legrosszabb dolog számomra az a tudat volt, hogy hetekig nem tudom megmosni a lábam. Szurit én sem kaptam, sem mankó nem kellett. Próbáld időnként mozgatni a lábujjaidat amennyire tudod (gondolom a tiéd is kivan elől), az segíti a normális vérkeringést. Vigasztalódj azzal is, hogy nem télen történt veled mindez. Nekem novemberben tört el, és akkor kellett járógipsszel az utcán mászkálni. A gipszből kilógó csupasz lábujjaim majd lefagytak. Végül egy nagy szürke pamutzoknit húztam rá, amit anyukám a gumisaroknál kivágott és teljesen rá lehetet így húzni a gipszre. Így is fázott a lábam, de legalább passzolt a szürke ezdőcipőmhöz, meg nem bámulta mindenki a lábujjaimat. Víz nem érhette a gipszet, így esős időben még egy nejlonszatyrot is rá kellett kötnöm. Na, ez volt a legidétlenebb látvány!
2009. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!