Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek a vérplazma...

Mi a véleményetek a vérplazma adásról? Milyen mellékhatásokkal jár? Fáradékonyság gyengeség fejfájás?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Mint egy véradás olyan mellékhatásokkal jár.
2012. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a párom 2szer adott és utána gyengének érzi magát
2012. febr. 20. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, szerintem semmi különbség nincs "érzésre" a kettő között. Én a véradás/plazmaadás után mindig nagyon fáradt és kimerült vagyok, de ez szerintem főleg azért van így, mert rettegek a tűtől és csak a jó ügy érdekében szánom rá magam. A fejem még nem fájdult meg, egyszer a vércukrom esett le és majdnem elájultam, egy másik alkalommal pedig szétment a vénám és napokig fájt a vérvétel helye, de mint mondtam, én szerintem extrém eset vagyok vérvételileg - félek is és nehéz is vénát találni a karomban :) A fáradtságot kialszom és azt figyeltem meg, hogy pár nappal a véradás után mindig sokkal jobb a közérzetem és több energiám van.
2012. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én már 150 alkalommal voltam. 85 kg-os,26 éves férfi vagyok. Plazmaadás napján kicsit visszavesz a fizikai erődből, de egy nap után helyrejön. Feleseket ne igyatok utána, hamar beüt :)

Egyedül az érfalat viseli meg, amit ha nagyon sokszor szúrnak, onnantól nehezebben lesz szúrható a véna a rögök miatt. De nálam ez épp jó írányba terelte a dolgot, mivel most már egyáltalán nem érzem ha megszúrnak, és nem megy be nehezebben a tű. Ha tehetitek variáljátok a vénákat.

2016. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!