Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas vérnyomás gyógyszerek?

Magas vérnyomás gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Hogy használnak ezek a gyógyszerek, mit csinálnak, és mitől lesz jobb nekem? erre szeretnék választ kapni. köszönöm
2012. febr. 22. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém tágítja az ereket. Attól lesz jobb, hogy nem kapsz pl. agyvérzést, nem károsodik a veséd meg egy csomó minden.
2012. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Regeteg oka van a magas vérnyomásnak és sok gyógyszer van nehéz eltalálni melyik a legjobb még az orvosok se tudjákk egyértelműen.Nekem pld dél után mindíg lemegy a vérnyomásom.Meleg frontnál felmegy hidegnél leesik.Naponta négyszer ötször mérem és mindíg aszerint szedek gyógyszert, nem lehet ész nélkül beszedni pld 86-os vérnyomásra ökörség lenne csökkentőt szedni.160-ra meg kell!
2012. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
elősször 195volt, aztán 150-149.. ez már egy kicsit gáz. 195 remélem azért volt mert előtte "mozogtam"
2012. febr. 22. 15:09
 4/4 anonim ***** válasza:

A vérnyomáscsökkentő gyógyszerek többféle módon is hatnak. A lényeg, hogy a szűk ereket tágítsák ahhoz, hogy a szívnek kevesebb munkát kelljen végeznie a vér erekbe történő pumpálásához (szűk "helyen" nehezebben halad át minden, és a "pumpa" egy idő után "elfárad"). Egyébként a legtöbb vérnyomáscsökkentőnek vízhajtó hatása is van.

Fontos, hogy ha valakinek igazolt és kivizsgált(szemészet, labor, EKG) magas vérnyomása van, a felírt gyógyszert folyamatosan (élete végéig) és rendszeresen szednie kell!!!

2012. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!