Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azon hatóanyagú gyógyszerek,...

Azon hatóanyagú gyógyszerek, de lehet, hogy a váltás mégis kihat a betegre?

Figyelt kérdés

Nagyanyám gyógyszereit cserélték le, majdnem az összeset, 10-ből 8-at, mert a "régiekre" már nem adható közgyógyellátási támogatás. Azóta folyamatosan rosszul van, ingadozik a vérnyomása. Szívkoszorúér műtéten esett át 8 évvel ezelőtt.

Ez csak véletlen összefüggés, inkább a frontok vagy az adag megnövelés okozza vagy egyértelműen a más, igaz azonos hatóanyag tartalmú, gyógyszerek az okozói a rossz közérzetnek?


2012. jan. 19. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Az olcsóbb,állítólag azonos hatóanyagú gyógyszerek hatása nem azonos! Csak az állam spórolni akar a betegeken.
2012. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen,a fö hatoanyagok benne vannak,es ha megnezed az összetetelet,vannak elteresek,es ezek az olcso gyogyszereknek sok a mellekhatasa,bar az orvosok es gyogyszereszek ezt soha nem fogjak bevallani.Benne vagyok egy nemet forumba,ahol ugyanezt allitjak,sokan kiharcoljak az original gyogyszert,mert a többinek (generika)annyi a mellekhatasa,hogy letezhetetlen tovabb szedni,en magam is megtapasztaltam sok gyogyszerrel,az antidepr. majdnem megörültem.
2012. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igazuk van az előttem szólóknak, de az is tény, hogy mostanában sűrűn követik egymást a különböző légköri frontok.
2012. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor érdemes lenne vissza váltani az előző, de nem támogatott gyógyszerekre? Mert, ha igen, inkább fizetünk értük, de ez így nem jó!
2012. jan. 19. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha érzékenyebb a nagymamája, akkor igen, okozhatja a rossz közérzetet a gyógyszercsere. A generikus gyógyszerek hatóanyagtartalma 80%-120%-ban kell, hogy megegyezzen a referencia készítményével, a seg-daynagok viszont nem kell, hogy megegyezzenek: nagyjából úgy kell elképzelni ezt, mintha az ellopott autója helyett adnának egy ugyanolyan színűt, ami az eredeti sebességének 80-120%-ával tudna menni, de pl. a kárpit, a felszerelés és a dizájn úgy általában teljesen más lenne.


Egyébként Primabalerinával értek egyet, mostanában nagyon sok front volt, ami még egészségesebb embereket is megviselt. Ugyanakkor a szívkoszorúér műtét miatt arra gondolok, hogy lehet, clopidogrel tartalmű gyógyszert szedhet (Plavix, Kardogel, Clopidogrel-Teva, stb....): ezekre különösen igaz, hogy rosszul tűrik a betegek a generikumokat. Az egyik válaszadó írta, hogy egy gyógyszerész sem fogja elismerni, hogy ez így van: nos ez így nem igaz, őszintén szólva amíg patikában dolgoztam, nem találkoztam olyan szakemberrel (magamat is beleértve), aki ne próbálta volna meg lebeszélni a betegeket, hogy ne változtassanak a jól bevált gyógyszerükön, ha csak 30-100 Ft-nyi különbségekről van szó.

2012. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolónak, szakember lehet, a szavaiból ítélve, ezért különösen örülök a válaszának!

Azt hiszem vissza fogjuk kérni a régi gyógyszert, még ha fizetünk is, 4-5 ezer forintról van szó egyébként, ennyin nem múlhat...

2012. jan. 19. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!