Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » édesanyám szédül, elfeketedik...

SNW kérdése:

édesanyám szédül, elfeketedik egy pillanatra minden, mire tippelnétek? Esetleg valaki megélt már hasonlót?

Figyelt kérdés

múlthét kedden rosszul lett édesanyám, annyira szédült hogy nem tudott egyedül elmenni a mosdóra, és nagyon rosszul volt..ki kellett hívnom az ügyeletet, ilyenre még sosem volt azelőtt példa.

írtak fel neki frontint reggel,délben,este, egy fél szemet kell szedjen mert ha nem át alussza a fél napod és nagyon kába.

amióta ezt szedi csökkentek a szédülések, de éjjel mikor megfordul vagy ki kell kelnie az ágyból azt mondja megszédül egy pillanatra annyira hogy elfeketedik minden, becsukja a szemét fókuszál és utána rendben van,

hétfőn megyünk CT-re már nagyon várom ő valahol tart is, szerintetek mi lehet ez?...én nem gondolok vészes dologra, nem tehetem..édesapámat már elveszítettem...19/F



2012. febr. 24. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet fronttól, vérnyomástól, de nyaki csigolya betegsége is okozhat szédülést, főleg ha hirtelen feláll, felkel, ilyen már nekem is volt néha, nem biztos, hogy komolyabb baj, de majd a CT többet mond.
2012. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hétfőn minden megtudtok.Hiába találgatunk,nem vagyunk orvosok,és felesleges betegségekkel riogatni téged.

A lényeg,hogy anyud ne keljen fel hirtelen,vagyis figyeljen a mozdulataira,Pihenjen,egyen rendesen,igyon rendesen folyadékot,és ne idegeskedjen

Jobbulást neki.

2012. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van, nekem hirtelen felmegy, majd ugyanilyen hirtelen leesik a vérnyomásom.De én amúgy is állandóan szédülök, megyek is a fülészetre.Frontin meg nem old meg semmit.Én sem szedem, csak a vérnyomásgyógyszert.
2012. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam akkor van ilyen, ha hirtelen leesik a vérnyomásom, vagy ha nem eszek rendesen.

Betegséget nem tudnék mögé tenni, nem is akarok, nálam ez abszolút kontrollálható azzal, hogy eszek mindig rendesen, vagy ha elfelejtem, akkor is igyekszek azonnal pótolni amint kezdenék szédelegni. Ha vérnyomás gond van, akkor ha elkezdek szédülni leülök és többnyire 1-2 percen belül helyreállnak a dolgok, nem ájulok el.

Hétfőig már csak pár nap van, addig egyen és igyon anyud sokat, illetve pihenjen. Semmi hirtelen mozdulat, ha fel akar kelni az ágyból, először lassan üljön fel, lógassa le a lábait az ágyról és ha semmi gond, akkor álljon csak fel.

2012. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!