Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos írhat fel Roaccutant...

Háziorvos írhat fel Roaccutant, vagy csak bőrgyógyász?

Figyelt kérdés
A háziorvosom már nagyjából mindent felírt, túl vagyok vagy 8 fajta krémen és kencén, ha nem többön, de semmi sem használt. Kérhetem őt, hogy írjon fel Roaccutant végre, vagy ezt csak bőrgyógyász teheti meg?
2009. jún. 7. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csakis bőrgyógyász.


De mellette gondoskodnod kell 100%-os fogamzásgátlásról. Nem eshetsz teherbe, mert a Roaccutan súlyos magzatkárosító hatással rendelkezik.


A Roaccutan enyhébb, krém alakú formája az Isotrexin. A hatóanyaga ugyanaz. Nekem az is bevált, bár a Roaccutan jobb.

2009. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Fogamzásgátlót már így is szedek, azzal nem lenne gond. Krém sajnos annyira nem jó. Az arcomra már ugye kentem hatszász féle dolgot, ami a legjobban bevált, az a Skinoren krém volt, ez egész szépen letisztitotta (viszont megjelentek új fajta, "göb" szerű dolgok, igaz ritkábbak, mint az aknék voltak, úgyhogy én már ennek is örülök), de a hátamat egyedül nem nagyon tudom teljes egészében bekenni, és elég gusztustalanul néz ki...


Köszönöm a választ!

2009. jún. 7. 23:56
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
szerintem alapvetően az okát kellene rendbe tenni, és nem a tüneteit kezelni. a bőrbetegségekhez nem érte. De amennyit én tudok, úgy a legtöbbjük valamilyen táplálkozási próblémára vezethető vissza (most nem az evidensen nem ilyenre gondolok, pl leégés, hanem a pattanások, stb). Ha a táplálkozásod megfelelően tiszta, vitaminbevitel is rendben van, folyadékbevitel is rendben, a sportnak hála az anyagcsere és a keringéás is tökéletesen üzemel, és még ezentúl is fennáll a gond, akkor lehet gyógyszerhez nyúlni. De nézd már meg a Roaccutant.. több megllékhatása van mint haszna. A roaccutan egy MÉREG, és csak akkor szedd ha úgy nézel ki mint egy torzszülött, vagy még akkor se.. Sportolok és onnan ismerem,viszonyításképpen: a roaccutan mellékhatásai rosszabbak mint a szteroidoké... abbahagyása után ne csinálj gyereket kb 2 évig(!!!), és ez k*rvára nem vicc... Engem ha kényszerítenének sem szednék roaccutant, nemhogy feliratni..
2009. jún. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Direkt kihagytam a kérdésből azt a részt, hogy nem kérem a kárálók véleményét, hogy ilyen, meg olyan káros, optimista voltam, hogy csak nem jelennek meg minden kérdésnél.

Igen, tudom, hogy káros, hogy károsítja a májat, gyereket meg nem tervezek, de ezentúl megkérlek, hogy akkor beszélj és kardoskodj a helyes táplálkozás meg a többi mellett (főleg hogy fogalmad sincs az életmódomról, és ahogy látom, a bőrbetegségekről sem), ha te is úgy élted le az életed, hogy végigbőgsz éjszakákat attól való félelmedben, hogy a párod esetleg majd holnap rá fog hányni a látványtól a hátadra, ha levetkőzöl, és már vagy 10 éve nem voltál strandon inkább, a többi ember érdekében.

2009. jún. 8. 05:25
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Pont a minap kérdeztem meg a doktornőt, hogy mi a véleménye a roaccutanról. Csak a fejét rázta, és azt mondta, hogy az tény, hogy nyönyörű lesz tőle a bőr, de ez tulajdonképp egy cisztolid gyógyszer, ami annyit tesz ki, hogy a göböket (pattanásokat) úgy kezeli egy a szer, mintha azok daganatok lennének. Folyamatos orvosi ellenőrzés alatt szedhető: májfunkció, vérkép stb. Ha nagyon csúnya lennék, akkor én bevállalnám, de a skinoren már nekem is jól rendbetette az arcomat.
2009. jún. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát, én már úgy vagyok vele, hogy inkább vegyenek tőlem rendszeresen vért, és vállalom a kockázatot, de egyszer ki szeretnék menni úgy az utcára, hogy előtte ne kelljen egy órát görcsölni, hogy majd hogy néznek rám, meg még egy órát sminkelni.
2009. jún. 8. 08:44
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Én írtam hogy nem értek a bőrbetegséghez, de kétlem hogy amiket leírtam (étrend,vitamin,folyadék,sport,..) rendben lennének! Ettől függetlenül te életed, azt csinálsz amit akarsz, ha hiszed ha nem jóindulatból írtam azt hogy kerüld a roaccutant, mert van ismerősöm aki megjárta vele és kórházba került, pedig betartotta az útmutatót. Persze erre se vagy kíváncsi tudom, szóval abbahagyom, sok sikert, pá
2009. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a törődést, csak tudod, nem ez volt a kérdés, és tekintve, hogy továbbra sem vagy tisztában az életvitelemmel, ne kételkedj.
2009. jún. 8. 09:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok. Én szedtem, na nem sokáig, csak kétszer három hónapig. Ez idő alatt a bőröm nagyon kiszáradt, a legrosszabb a szám volt, amit folyamatosan kennem kellett, annyira kiszáradt. A pattanások viszont teljesen eltűntek. Én is már csak akkor szántam rá magamat, amikor annyira súlyos és fájdalmas pattanások jöttek ki a hátamon, hogy hátradőlni nem tudtam egy székben, már akkor fájt, amikor a póló anyaga a hátamhoz ért, és hiába sminkeltem, az arcom egy hányinger volt, strandra meg gondolni se mertem. Amikor felírták, akkor úgy éreztem, hogy végre valaki komolyan veszi a problémámat, és nem írja fel a nyolcezredik kencét, amitől ugyanúgy kijönnek a pattanások. 10 éves korom óta szenvedtem tőlük, mindenki csak azzal vígasztalt, hogy kinövöm. Ha-ha. 24 éves koromban még rondább volt, mint tízévesen, ráadásul a homlokomról elterjedt az egész arcomra, nyakamra és a hátamra, sőt, a fejbőrömön is megjelentek... Hiába ettem egészségesen, sportoltam, kentem az arcom stb, eredmény nulla. Aki ezt nem élte át, az nem tudja, milyen érzés, amikor legszívesebben elbújnál a világ elől, de mégis ki kell menned az utcára, miközben szörnynek érzed magadat. Csak a Roaccutan segített, de az szinte azonnal: egy hónap után már látszott az eredmény.


Miután abbahagytam, a bőröm állaga lassanként ismét zsíros lett, és a pattanások is visszaszivárogtak, de jóval kevesebb van és jóval felületesebbek. Szóval kezelhető mértékben. Úgy érzem, megérte, mert végre a tükörbe merek nézni, és az önértékelésem, az önbecsülésem is helyreállt.


Én többeket ismerek, akik nálam sokkal hosszab ideig és nagobb adagban, folyamatosan szedték, és nem kerültek kórházba vele.

2009. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, erről lenne szó. Nekem is iszonyatosan tud fájni a hátam. 10 éves korom óta egyre csak rosszabb, pedig akkor még, és még sokáig versenyszerűen táncoltam. Akkor még otthon laktam, így természetesen figyeltek arra, hogy megfelelően étkezzem. Volt vegetáriánus korszakom is, akkor sem volt javulás. Most kollégiumban lakom, menzakoszton élek, igyekszem szelektálni, amennyire lehet, de hát nem lehet, mert vagy megeszem, vagy éhendöglöm, ez van, nincs pénz. Az arcom semmivel sem volt szebb, mikor "helyesen" éltem, és ezer olyan embert tudnék mutatni, aki nálam zsírosabb ételeket eszik, soha nem mozgott, és mégis gyönyörű a bőre.
2009. jún. 8. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!