Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakit bevisznek balesetir...

Ha valakit bevisznek balesetire, például valamijét összevarrják. Akkor őt egyből hazaengedik?

Figyelt kérdés
Itt valami üvegszilánk vagy egyéb okozta dologra gondolok.
2012. márc. 4. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire súlyos! Ha nem túlzottan akkor igen egyből haza mehet!
2012. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kis sérüléseknél simán. :D

Nekem a térdemen volt egy kb 6 centis mély vágás (csontig), de nem kellett egy napot sem bent maradnom, pedig a térdkalács is elég durván megsérült. Bevittek a balesetire, lefertőtlenítették, meg kellett várni amíg volt szabad műtő és összevarrták (igaz, elég hosszú műtét volt). Sokszor vissza kellett menni ellenőrzésre, de nem tartottak bent.

Ha üvegszilánk okozta a vágást és annyira nem mély de hosszú, akkor kiszedik a szilánkokat, letakarítják és ilyen sebösszehúzó tapasszal (nem tudom mi a pontos neve), tűzéssel vagy sebragasztóval megoldják, nem biztos hogy egyből varrnak. Max a várakozási időt kell megvárni, a kezelés megvan negyed-másfél óra között és utána hazaengednek többnyire. (kenőcs felírása, felmentés és időpont egyeztetés után)

2012. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen attól függ mennyire súlyos az eset. Nekem egyszer az oldalamon lett 10 centis seb még a hús is kicsit kilógott belőle a balesetin össze varrták, fertőtlenítették. Aztán rögtön záró jelentés és mehettem a dolgomra, azzal a kikötéssel hogy 2 naponta jelentkezek kötözésre meg varrat ellenőrzésre. Egyébként van egy ismerősöm akinek a hasába volt nagy vágás bevitték ott amikor a sebészeten már elkezdték volna összevarrni észrevették hogy valami csúnyaság bekerült és bizony rendes műtét lett belőle, 1 hétig nem is mehetett haza mert olyan nagy volt a baj.
2012. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és ha pl. koszos/rozsdás volt az eszköz, ami a sérülést okozta, akkor injekciót is kapsz a biztonság kedvéért. De az sem tart sokáig. :D
2012. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!