Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért használnak ágytálat a...

Miért használnak ágytálat a sebészeten és pelenkát az onkológiai rehabilitációs osztályon? Itthonra melyik lesz a praktikusabb?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt majd az ápolt döntse el, hogy melyiket használná szívesebben. Én éjszakára mindenképpen a pelenkát javaslom, mert egy beteg ember nem bír ki egy egész éjszakát pisilés nélkül, és nembiztos, hogy fel fogtok rá ébredni, ha szólongat, hogy pisilnie kell, hogy alá tegyétek az ágytálat. Nappalra jó lehet az ágytál, bár szerintem kényelmesebb a pelenka akkor is. Elfáradhat a dereka abban, hogy emelgeti a csípőjét fel-le. De szerintem tényleg ő döntse majd le, hogy melyiket használná szívesebben, én csak a tapasztalataimat írtam le.
2009. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pisiléshez katéter van bent egyelőre, csak a nagydologhoz kellene valami. A csípőjét meg tisztába tételkor is fel kell emelni, nem?
2009. jún. 9. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, mi nem emeltük fel, hanem aláforgattuk, de nyilván mindenki úgy csinálja, ahogy neki kényelmes. Ha nem bírtuk aláforgatni a pelenkát, akkor egy ember alányúlt a vállai alá, másik ember a dereka alá és harmadik ember a lába alá, majd háromra megemelték és a negyedik gyorsan alátolta a pelenkát. Nem bírtuk volna megemelni csak a csípőjét, mert fájt volna neki. A katétert szerintem úgyis kiszedik neki előbb vagy utóbb, de hogyha rég óta bent van neki, akkor a pisiléshez is kelleni fog valami, mert a húgyhólyag záróizma hosszú (2-3 hetes) katéterezés után meggyengül és akár több hónap is lehet a regenerálódó képessége, amíg újra megtanulja az ember visszatartani a vizeletét.


A pelenka szerintem olyan téren kényelmesebb, hogy azt nem kell minden pisilés után kicserélni (legalábbis a jó minőségűeket) így kevesebb procedúrával jár a beteg számára is, mert nem kell minden órában az ágytállal szenvednie.

2009. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
2009. jún. 9. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!