Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a szüleim tudta Nélkül...

Ha a szüleim tudta Nélkül elmegyek nőgyógyászhoz akkor nekik kötelező értesíteni a szüleimet, hogy terhes Vagyok, vagy van nőgyógyász és kiskorú gyermek közt titoktartás?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 11. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

szerintem attól is függ, hogy gyermekkorú vagy (14 alatt) vagy fiatalkorú? (14-18ig)

De ha el akarod vetetni, akkor az abortuszhoz kell majd szülői aláírás, ez teljesen biztos.

2008. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
korodtol függ. Meg a nögyogyásztol. Pontosabban ha betöltöd a 18at szülésig akkor nincs gond tudomásom szerint. Hány éves vagy? Ja, és abortuszra tényleg kell szülöi beleegyezés.
2008. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
16 éves leszek 1 hónap múlva!!!
2008. ápr. 12. 14:54
 4/9 anonim válasza:
100%
Akkor célszerű a tini ambuéanciát felkeresned. Oda 18 év alatt lehet menni.
2008. ápr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
18 év alatt az orvos köteles felvilágosítást adni az állapotodról a szülőknek. Tehát nincs titoktartás. Ha a szüleid rákérdeznek, az orvosnak kötelessége elmondani, hogy mi a bajod, terhes vagy stb... (ez nem csak a nőgyógyászoknál van így!)
2008. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó, de ha a szüleim nem is tudnak az egészről sem arról, hogy Én nőgyógyásznál jártam, akkor nem áll fennt az a veszély, hogy megkérdezzék a dokit...
2008. ápr. 13. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kérdezik, akkor a doki sem válaszol. Végülis értesítési kötelezettsége nincs, csak válaszolási.


Na de 16 évesen a szüleid segítsége nélkül nehezen tartod fenn majd magad egy gyerekkel. Vagyis előbb-utóbb csak hozzájuk kellene fordulnod a problémáddal, nem?

2008. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne, ha beszélnél a szüleiddel. De előtte azért elmehetsz az orvoshoz, hogy megtudd, mi a helyzet.
2008. ápr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Ha terhes vagy és 18 éven aluli, és abortuszra kell kerülnie a sornak, akkor a szüleid biztos meg fogják tudni, mivel csak szülői bele egyezéssel műthetnek meg! A kikaparás és egyéb orvosi beavatkozásokhoz is szülői aláírás kell.
2009. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!