Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz az, hogy ameddig érvényes...

Igaz az, hogy ameddig érvényes a diákigazolványom, addig van TB-m is?

Figyelt kérdés
Szeptember végén iratkoztam ki, de még épphogy kaptam diákigazolványt, ami elvileg most 31-ig érvényes. Ma azt mondta nekem valaki, hogy ez diákigazolvány függő, de azt hiszem, ez túl szép és túl egyszerű lenne. Szóval hogy is van ez? Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. márc. 23. 18:57
 1/1 anonim válasza:

ugyan ez a helyzet velem szinte, én most jártam körbe munkaügyi központot emeletről emeletre és elmagyaráztak minden ilyesmit, persze nekem is ez volt az első kérdésem. Ha te kiiratkoztál az iskolából, magyarul megszűnt a tanulói jogviszonyod, akkor eleve vissza kell szolgáltatnod a diákigazolványodat az iskolának. Na persze van olyan hogy mégis nálad marad mint például nálam, de ez nem jelent semmit mert "papíron" neked már nincsen diákigazolványod. Ez a TB ügy kétféle képen oldható meg. 1: Bemész a helyi önkormányzatra, és elmondod hogy kiiratkoztál az iskolából de még nincsen munkád viszont így ugye a TB sincsen fizetve utánad és akkor ők elbírálják hogy jogosult vagy bizonyos szociális segélyre ami arra pont elég, hogy 1 éven keresztül fizetik utánad a teljes TB-t vagy, nem vagy jogosult. Ha nem vagy jogosult akkor jön a 2. verzió, hogy az APEH-el "megegyezést" kell kötnöd, hogy havi 6200 Ft-ot ha jól emlékszem fizetsz magad után és így le van tudva.

Remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!