Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érvényes a diákigazolványom...

Blessedwithacurse kérdése:

Érvényes a diákigazolványom matrica nélkül, ha még tanköteles vagyok?

Figyelt kérdés
2011 októberében múltam 18, tehát ebben a tanévben még tankötelesnek számítok, ezért nem kaptam matricát. Akkor a diákom matrica nélkül október 31-ig érvényes és el fogják fogadni?
2012. jan. 24. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem kaptál matricát? Most jársz iskolába? Matrica mindenképp kell, engem egyszer azért büntettek meg, mert nem volt rajta matrica még a gimiben. Nem érdekelt senkit,h 17 vagyok, és tanköteles.
2012. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tény hogy nem kéne rá mert tanköteles vagy de nem árt ha szerzel rá egyet.

Oszt.társam szept.2.án töltötte a 18at és neki is rgasztatott of. hogí biztos ami biztos ne büntessék meg.

De amúgy ilyen esettben még nem szabad büntetniük.etnek hogy: 'tanköteles vagyok, iskolába kell járnom' akkor nem hiszem hogy megbüntetnek. Ha megakarnának nézesd meg a dátumot és mond meg neki hogy olvassa el rendesen az erre tartozó jogszabályokat...

Mellesleg azt mondod mikor bünt

2012. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Járok iskolába, májusban érettségizek, nyáron pedig mennék fesztiválozni diákbérlettel...már meg is van a jegy. A suliban azt mondták, hogy nem kell rá matrica, mert érvényes október 31-ig, mivel tanköteles vagyok, de félek, hogy belekötnek Hegyalján és akkor nem leszek jogosult a diákbérletre.
2012. jan. 24. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondom megkell mondani azoknak akik belekötnek hogy: 'Tanköteles vagyok' illetve 'Olvassák el figyelmesebben az erre vonatkozó jogszabályokat' Nekünk of. azt mondta hogy ezt mondjuk
2012. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek! :)
2012. jan. 26. 17:58
 6/6 Deák Nikolett válasza:

Sziasztok!


Iskolatitkárként az alábbi infót tudom adni Nektek a matricával kapcsolatban:


Tanköteles korú gyermeknek NEM KELL MATRICA A DIÁKIGAZOLVÁNYÁRA!!!

(Vonatkozó jogszabályi rész: 17/2005. (II.8.) Kormány rendelet 17. §.)


Üdv,

2012. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!