Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi a rehabilitációs...

Mennyi a rehabilitációs ellátás pénzbeli összege?

Figyelt kérdés
Olyanoknak a válaszát várom, akiknek már megítélték és az is érdekelne, hogy pontosan mennyit kaptok, vagy fogtok kapni? Ugyanis a neten utánanéztem és sajnos nem nagyon tudom értelmezni a dolgot. Segítenétek?
2012. márc. 25. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

"Milyen összegű a rehabilitációs járadék?


A rehabilitációs járadék összege megegyezik az azonos szolgálati idő és átlagkereset alapján kiszámítható III. csoportos rokkantsági nyugdíj összegének a 120 százalékával és a legkisebb összege azonos a mindenkori minimálnyugdíj 120 százalékával.


A rokkantsági nyugdíjnál magasabb ellátást az indokolja, hogy a rehabilitációs járadékból - a szolgálati időbe történő beszámítás érdekében - nyugdíjjárulékot kell fizetni, és a rehabilitációs járadékban részesülőt a 13. havi ellátás nem illeti meg. Kereső tevékenység esetén a kereseti korlát 3 hónap átlagában történő túllépése után a rehabilitációs járadék összege 50 százalékkal csökkentett mértékben kerül megállapításra."


Ezen mit nem tudsz értelmezni? A mindenkori minimálnyugdíj 120%-a.

2012. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem rehabilitációs járadékot kérdeztem, hanem a rehabilitációs ELLÁTÁST, ami teljesen más. A rehabilitációs ellátást most vezették be január 1-től és azok kaphatják majd, akik III. tipusú rokkantsági nyugdíjat kaptak eddig, de rehabilitálhatóak és nem dolgoznak. Mivel a rokkantsági nyugdíj már megszűnt, ehelyett lesz a rehabilitációs ellátás.
2012. márc. 25. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem más, én is ezt kapom...
2012. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mikor ítélték meg neked? Voltál már az idén felülvizsgálaton? Mert akiknek tavaly, vagy azelőtt ítélték meg a rehab. járadékot, azok kapják tovább összesen 3 évig. De azok akik rokk. nyugdíjat kaptak eddig, azok kapják tovább ugyanazt az összeget amit eddig, csak rehab. ellátásként hívják mostmár. Őket felül fogják vizsgálni ebben az évben és március 31-ig lehet jelentkezniük felülvizsgálatra.
2012. márc. 25. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!