Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért küldhetett a doki...

Miért küldhetett a doki neurológiára és milyen vizsgálatokra számítsak?

Figyelt kérdés
Ma voltam a házi dokimnál és mondtam neki hogy gyakran fáj a fejem és elküldött a szemészetre és neurológiára ja de amúgy még magasvérnyomásom is van létszi csak moderált válaszokat írjatok előre is köszi!
2012. márc. 26. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Fájhat a fejed a szemedtől ezért a szemészet.

Neurológián pedig az agyi történéseket fogják kizárni. EEg, Ct esetleg MR vizsgálatokra számíts.

2012. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok nem valószínű hogy van/volt agyi történésem de azért köszönöm
2012. márc. 26. 11:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fejfájások szakszerű terápiájával a szakorvosok közül a neurológus foglalkozik, ő nem csak epilepsziásokat és stroke-on átesetteket kezel, hanem minden, ami központi idegrendszeri fájdalom is hozzá tartozik. Természetes, hogy neurológushoz küldött a háziorvosod, csak annyit jelent, hogy lelkiismeretes orvosod van, aki a megfelelő szakorvosi rendelésre küld tovább kivizsgálásra. Gondolom attól nem lennél ennyire megijedve, ha felfázásos panasszal az urológiára küldene, vagy ha ekcémával bőrgyógyászhoz? Az általad leírt ugyanez a kategória, nem azért küldött tovább, mert valamilyen hatalmas problémára gyanakszik, hanem hogy alaposabb kivizsgálást és jobb gyógyszeres kezelést kapj.


Egészen biztosan ki fogják zárni, hogy a magas vérnyomásod okozza-e a tüneteket, illetve számíthatsz rá, hogy elküldenek Röntgenre. Ez utóbbi azért van, hogy a fejfájás hátterében meghúzódó esetleges anatómiai elváltozásokat (pl. orrsövény ferdülés), illetve különböző agyi elváltozásokat, megbetegedéseket (pl. tumorok) is kizárjanak vele. Szemészetre azért küldött, mert a rossz látás is fejfájáshoz vezethet, sok esetben már a megfelelő szemüveg állandó viselése megszünteti a fejfájásos panaszokat.


Maga a neurológiai vizsgálat teljesen fájdalommentes. Rutin eljárásként ellenőrzik az idegpályáid épségét, vagyis majd meg kell érintened az orrod, egyensúlyoznod, stb., illetve a térdreflexedet fogják vizsgálni egy kis kalapáccsal. Mivel te fejfájással mész, ezért az orvos inkább az anamnézis felvételére fog koncentrálni veled kapcsolatban. Ahogy segíthetsz neki: fejfájási napló vezetésével. Melyik nap, hánytól hány óráig, a fej melyik részén, mennyire fáj, mi tett jót neki (pl. sötét), volt-e a fejfájás előtt aura érzés (amikor tudod, hogy hű de fog fájni a fejed), mit ettél aznap, volt-e front aznap, szagérzékeny voltál-e, végeztél-e fizikailag kimerítő tevékenységet (pl. szex), mennyi fájdalomcsillapító gyógyszert szedtél az adott hónapban, stb. Mindent írj le ezzel kapcsolatban és a rendelésre magaddal is viheted. A neurológus is hasonló kérdéseket fog majd feltenni, a célja a fejfájásod klasszifikációja, illetve a kiváltó ok meghatározása és így a terápia megtervezése lesz.

2012. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat különben nem félek mert rengeteg orvosnál voltam már csak kiváncsi voltam hogy mi fog történni a dokinál :)
2012. márc. 26. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!