Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megállapította a doki a...

Megállapította a doki a terhességet, de mégsem küldött vizsgálatokra, azt mondta hogy 3 hét múlva menjek vissza. Miért van?

Figyelt kérdés
6-7 hetes terhesség
2011. okt. 14. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztos mindent jonak latott. 3 het mulva gondolom mondani fogja majd, hogy milyen vizsgalatok kellenek. Bar a lenyeges ultrahang a 12. het kornyeken lesz, addig meg van idod.

A vedonorol sem kesel le akkor sem, ha csak 3 het mulva jelentkezel eloszor.

De ha a doki most adott mar neked barmilyen papirt a kezedbe a vizsgalatrol, amin szerepel, hogy terhesseget allapitott meg, akkor felkeresheted a vedonot es o mondja el, hogy mikor lesz vervetel es ki ad ra beutalot. (Sok helyen nem a nogyogyasz adja, hanem a haziorvos).

2011. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én a 12. heti uh papírral mentem először a védőnőhöz majd a terhesgondozásra is ahol a beutalókat kaptam.(csak az uh-ra jártam a magándokimhoz)

2011. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Volt már szívhang is? Bőven ráérsz vizsgálatokra menni, ha a terhesség megállapításáról van papírod, akkor a háziorvos és a védőnő küld tovább vizsgálatokra, nem a nőgyógyász. Ilyenkor teljes vérkép, vizelet, esetleg toxoplazma, szifilisz szokott szerepelni, aztán fogászat, EKG. Ha voltál tüdőszűrőn, akkor arról is vidd a papírt a védőnőhöz. Ha megvan a kiskönyved, akkor a háziorvos is belepecsétel, hogy megvolt a belgyógyászati kivizsgálásod (a háziorvos megvizsgál, vérnyomást mér, stb.).
2011. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!Én kb 6 hetesen mentem először dokihoz, ahol látható volt a szívverés. Nem mondott, különösebben semmit, csak a leletemre voltak írva az adatok illetve az, hogy terhesgondozás javasolt. Annyit mondott 4 hét múlva menjek vissza. A papírommal mentem el a nőgyógyászhoz, aki megírta a beutalókat, amit aztán a háziorvossal kellett aláíratnom és ezután mehettem vérvétel, EKG ....

Szóval nem hiszem, hogy a nőgyógyász foglalkozik a beutalókkal.

2011. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Addig amíg nincs szívhang, nem küldenek védőnőhöz. Ne úgy legyen, de még bármi lehet és ezt a dokik is így gondolják. Legközelebb ha mész és már szívhang is van, küldeni fog a védőnőhöz, azok pedig a további vizsgálatokra. Ez mindenhol így működik, nyugi, nincs semmi baj.
2011. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok!

Félre írtam a papírommal a védőnőhöz mentem kb a 7-8. héten.

2011. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanígy volt, hogy 7 hetesen elmentem hozzá, majd visszahívott 9 hetesen, nekem azt mondta várjuk meg míg erősödik a baba és mindent jobban lehet látni, meg akkor már egy kicsit biztosabb minden. Nekem már 7 hetesen is volt szívhang, nem azért hívott vissza későbbre is.

Majd a 9 hetes után mehettem védőnő, vérvétel. Így is volt bőven elég időm elintézni mindent a 9. hét után.

2011. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert még nem kell járnod vizsgálatra.Majd 3 hét után a nőgyógyász megmondja ki a védőnőd. És majd rá érsz megkeresni és menni a már említett vizsgálatokra.
2011. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia.Ne aggódj, minden rendben lesz. Mondjuk te még szerencsés is vagy.Én 5 hetesen voltam dokinál először,csináltak egy Uh-t és majd csak a 12.hétre rendeltek vissza, azt mondták járjak terhesgondozásra. Úgyhogy most 9 hetes vagyok. 12. hét még messze van, jövőhéten megyek védőnőhöz mert még dolgozok és nincs időm elmenni. Aztán meg imádkozok, hogy minden rendben legyen. Gondoltam fogadok orvost de a jövőhetet még megvárom. Boldog babvárást!Vigyázz magatokra! Ani
2011. okt. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz. Én is így jártam, nem adott semmit, pedig szívhang is volt, aztán barnázás miatt korházba mentünk, hogy valaki nézzen már meg, ott nem kicsit furcsállották, hogy nem adott a fogadott dokim papírt, nekem orvosváltás lett a vége, persze nem a papír miatt. Jó babavárást!
2011. okt. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!