Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyar állampolgár vagyok, de...

Magyar állampolgár vagyok, de külföldön dolgozok, ott fizetem a tb-t. Viszont szeretném itthon is párhuzamosan fizetni. Mi ennek a feltétele?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, hisz itthon szeretnék járni orvoshoz ha kell, hisz az anyanyelvemen más lenne...
2012. márc. 28. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

AZ EU-n belül csak egyetlen helyen lehet biztosítást fizetni, viszont az az összes EU országban érvényes, ez esetben a külföldi biztosításod alapján itthon is ugyanúgy ellátnak.

Ha EU-n kívül dolgozol, akkor pedig be kell menni az APEH-hoz, és kérni, hogy szeretnéd fizetni magad után a tb-t. Kitöltetnek veled egy formanyomtatványt, meg kapsz egy köteg csekket, amiken havonta 6300 Ft-ot be kell fizetned.

2012. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eu-s ország. De vajon ezzel háziorvoshoz is van jogosultságom? én ugy tudom, csak sürgősségi ellátásra
2012. ápr. 2. 08:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha külföldön fizeted a TB járulékot, akkor ott vagy biztosított. Mivel egyszerre két helyen nem lehetsz biztosított, így az a lehetőséged van meg, hogy abban az országban, ahol a biztosításod van, EU kártyát igényelsz. Ezt követően, ha Magyarországon szeretnél eü.-i szolgáltatást igénybe venni, akkor ezt kell használni ! Az EU kártya, a szükséges ellátásokra vonatkozik, nem pedig a sűrgősre. ( persze ha vmi tényleg nagyon ráér, akkor érdemesebb a biztosítás helye szerinti országban kezeltetni, mivel kifejezetten eü-i szolgáltatás igénybevétele miatt, nem lehet más országba utazni)

Amúgy van aki után itthoni rokonok fizetnek eü-i szolgáltatási járulékot (6390 ft)de ezt hivatalosan nem tehetnék.És később következményei lehetnek. Ez egy EU-s szabályozás, hogy nincs párhuzamos biztosítás.

Remélem tudtam segíteni !

2012. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi. én arra lennék kiváncsi, hogz ha pl terhes leszek és aztán szülök is, lehetséges e ez itthon

? mert a gyes éveit itthon tölteném a családdal, nem külföldön

2012. máj. 18. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:
a szules nem tervezett, az belefer, es ingyenes
2014. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!