Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ne hagyjunk titeket...

Miért ne hagyjunk titeket itthon egyedül, miért ne menjünk el?

Figyelt kérdés

Sziasztok, orvostanhallgató vagyok és lenne egy kis problémám, amire remélem, hogy választ tudtok adni.

Az előbb böngésztem egy oldalt és láttam egy képet, melyen mentősök, katonák, rendőrök, tűzoltók, nővérek és orvosok voltak láthatók, a kép alatt a következő felirat állt: Az igazi hősök

A kép után kommentek következtek, melyek gyakorlatilag kimerültek abban, hogy az orvosokat szapulták, mert megzsarolták az államot, meg össze-vissza hazudnak és valójában a hálapénzből nagyon jól megélnek, meg különben is rosszul végzik a munkájukat és mind korruptak. Engem ezek a hozzászólások nagyon elkeserítettek, mert tegyük fel, hogy lediplomázom és nem megyek ki mondjuk Angliába a tízszeres fizetéskülönbség ellenére. Itthon akarok dolgozni és magyar embereket gyógyítani, nem fogadok el hálapénzt, és amennyire emberileg lehetséges megpróbálok korrektnek lenni. Az iszonyatos mennyiségű túlterhelés, és fáradtság ellenére megpróbálom maximális gondossággal és odafigyeléssel végezni a munkámat, iszonyatos felelősség és stressz mellett. És mit kapnék cserébe? Kb. akkora fizetést, mint egy kezdő szakmunkás, és a társadalmi megbecsülés teljes hiányát, sőt, még közellenségnek, árulónak, zsarolónak is tekintene a társadalom. Persze tudom, vannak inkorrekt orvosok, akik nyújtják a markukat, és követelik a hálapénzt... Kár, hogy az emberek nem látják, hogy mi fiatalok nem akarunk hálapénzt, mi csak normálisan akarunk élni, és normális munkakörülményeket akarunk, arról nem tehetünk, hogy pár még a szocializmusból ittrekedt bunkó és egy-két tanítványuk pénzéhes segg.fejjé fejlődött....

Szóval a kérdésem röviden annyi, hogy miért ne menjek ki mondjuk Angliába tízszeres fizetésért, normális társadalmi megbecsülésért, jó munkakörülményekért? Mit tud nekem Magyarország nyújtani? Azt a választ nem fogadom el, hogy a taníttatásomat, mert abban bizony a szüleim nem kevés adója is benne van, tehát nagy részét már kifizettem, nem érzem magam vele adósnak. Miért maradjak itthon, amikor a magyar embereknek nyilvánvalóan nem kellünk, gyűlölnek minket? Miért dolgozzak egy ellenséges környezetben?

A magyar orvosokat a világ legtöbb országában szívesen látják, jól beszélek angolul, tehát a nyelv számomra nem probléma, Magyarországhoz a családomon kívül semmi nem köt, az ország elárul. Akkor én mi miért ne áruljam el őt?

A válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. márc. 25. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem, ha egy orvos ki akar menni külföldre, valószínű én is azt tenném ha erre a pályára adtam volna a fejem.

A fizetés alacsony, de itthon is kialakíthatsz magánrendelést(pláne ha olyanra szakosodsz) és egy jó orvost mindig megbecsülnek. Amúgy általánosan mindenkivel akivel beszéltem szívesebben megy friss diplomás orvoshoz, sokkal talpraesettek és még nem fásultak bele a munkájukba.

2012. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
gondolom a demotiválót nézted. azzal meg nem lehet mit csinálni, hogy a parlamentben mit csinálnak az egészségüggyel. régen nagyon jó volt, jól működött, most meg 2 fillért nem ér.
2012. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Orvos akartam lenni, de komolyan elgondolkoztattál..Persze tudom, hogy mikorra én odakerülök ez lehet hogy változni fog...16/L

Hát a helyedben én kimennék külföldre, néha meg hazajönnék a családhoz.. Egyébként szerintem kicsit elnézted a dolgot, nem utálja mindenki az orvosokat, szerintem még mindig felnéznek rájuk az emberek. (és akik az internetes posztokat kommentelik, azok általában nagyon utálatosakat írnak, lényegtelen, hogy mi a bejegyzés témája! Ezt észrevettem!) De a körülmények tényleg arra késztetnek, hogy kimenj Angliába (szerintem)

2012. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Jól teszik, hogy kimennek. Épeszű ember nem dolgozik apró pénzért, ha már ennyit tanult...
2012. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Én gyermekápoló tanuló vagyok és iskola mellett jelenleg is egy gyermekonkológián dolgozom.

Én is hasonló dilemmában vagyok mint te.

Csak a családom tart itt és az a néhány szülő akik azt mondták, hogy remélik, hogy itt maradok ha levizsgáztam.

Ez még egy hálás szakterület(nem félreérteni, itt nincs hálapénz!), de ha úgy adódna, hogy más osztályra kerülök, mert mondjuk lelkileg kikészít és tönkretesz, hogy havi szinten gyermekek halnak meg körülöttem, akkor csak a lenézést kapnám nap mint nap. És én legyek hálás, hogy legalább arcba nem köpnek. Tudom, mert van tapasztalatom más osztályról és bizony nagyon magas arányban előfordulnak ilyen emberek.

2012. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező én az USA-ban élek.Ugyan nem orvos vagyok de jó néhányat ismerek.Több oka van hogy ide kijöttem.Dolgoztam már Ausztriában , Németországban és Spanyolországban is.Mindegyik országban nagyon jól éreztem magam de a legjobb itt , nem tudom mi teszi de itt tényleg otthon érzem magam.Nem csak az alacsony fizetés volt amiért eljöttem a szülőhazámból hanem az emberek viselkedése , mentalitás , egymáshoz állása.Én is tapasztaltam amit te de elhatároztam hogy én nem akarok ilyen emberek között élni , nem bírnám.A legjobban attól féltem hogy olyanná válnék mint ők.Ezért menekültem ahogy bírtam , először a szomszéd Ausztria , aztán Németország , Spanyolország , majd végül megállapodtam az Államokban.Itt pont olyanok az emberek mint amilyennek a magyaroknak is kellene lennie.Az igazság hogy nekem mindig Magyarország marad a szülőhazám és mindig magyar maradok ,ma már amerikai állampolgár vagyok de magyar maradok , viszont soha de soha nem költöznék vissza oda.Én átértem a problémádat kérdező.
2012. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Egyébként szerintem kicsit elnézted a dolgot, nem utálja mindenki az orvosokat, szerintem még mindig felnéznek rájuk az emberek."


Csak kiemeltem egy esetet a sok közül, igazából rengetegszer szembesülök azzal a váddal, hogy pénzéhes, hozzánemértő disznók vagyunk.

2012. márc. 25. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Valós a probléma amiről írsz, ezt alaposan elszúrták a kormányok. A mostani kormánnyal az a baj, hogy a problémára demagógiával válaszol, árulást, hálapénzt emleget és a "hazaszeretetre" bazíroz. (Ami jó ha van, de nem lehet belőle megélni.) Ez a kommunikáció látszólag szembeállít benneteket a „nemzettel”, de csak a politikai retorika szintjén: a többség megérti, ha elmentek és bízik abban, hogy majd visszajöttök akkor, amikor már az egzotikus afrikai országok szintjén leszünk, csak úgy kalandvágyból.
2012. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Én is magyar vagyok és mégse gyűlölöm az orvosokat és szerintem a normális emberek többsége szintén így érez. Igenis, hogy szükség van rátok. Én szeretném, ha jól képzett emberek gyógyítanák a betegeket. Ha rajtam múlna, akkor nem lenne gond a fizetéssel. a senkiházi celebeket, akik most jól élnek a semmiből, elküldeném a .... Aki sajnálja az egészségügyi dolgozóktól a béremelést, az csak egy primitív és irigy ember lehet. Sajnos a bérek tényleg nincsenek összhangban a felelősséggel és a tanulásba fektetett energiával. Amúgy én teljes mértékig megértelek, ha menni akarsz. Én is sokáig gondolkodtam rajta, hogy mérnöki pályafutásomat külföldön folytatom. De egyenlőre még maradok, kap még egy esélyt az ország. Bele sem merek gondolni, mi lesz itt 20-30 év múlva, ha a normális, dolgozni vágyó fiatalok itt hagyják az országot.
2012. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!