Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Végbélnyílás feletti varrat...

Végbélnyílás feletti varrat (hát felé, nem a nemi szervek felé) műtét utáni napon még mindig vérzik enyhén, a vér halványpiros. Székletürítés nagyon fájdalmas. Mit tegyek? Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Egy kisebb műtétem volt, egy vírusos fertőzés által okozott csomószerű kinövést távolítottak el, felszívódó varratot kaptam, a műtét utáni napon hazaengedtek. A seb még mindig vérzik, orvosi javaslatra kamillás ülőfürdőket veszek a gyorsabb gyógyulás érdekében, azonban nemtudom hogy lehet e valami baj, ha székletürítésnél nagyon fáj a seb, és vérzik is. Nem lehet a varratnak semmi baja? Nem szakadhat el? Mi a teendő? Kérem valaki segítsen! Köszönöm!
2012. ápr. 21. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A kamillás ülőfürdő után töröld szárazra, és kend be Neogranormon kenőccsel, a gyorsabb hámosodás miatt. A székletedre pedig figyelj oda, hogy ne legyen kemény.
2012. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen természetesek ezek a tünetek, ne ijedj meg. Az előttem szóló tanácsait nyugodtan fogadd meg. Azon csodálkozom, hogy ülőfürdőt ajánlott az orvos, szerintem az nem segíti elő s gyógyulást, mert felázik a seb. mindegy, én nem akarom felülbírálni, csak nekem is volt ilyen műtétem pár éve. Nekem jódos kenőcsöt kellett gézre tenni, és azt odahelyezni a nyíláshoz. Székelés után csak tiszta vizes lemosás, szappan tilos volt. Borzalmasan éreztem magam ettől jó pár napig, de végül szépen begyógyult.

Ha nem javul, keresd fel a 8. kerületi szakorvosi rendelőben dr Kardos Árpádot, ő egy nagyon jó proktológus.

2012. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Hát az ajánlott proctológus felkeresése kicsit nehézkes lenne, mert 250 km-re vagyok Budapesttől, de mindenesetre mégegyszer köszönöm!
2012. ápr. 23. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!