Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen tuti módszer van arra,...

Milyen tuti módszer van arra, hogy ne ájuljak el a vérvételtől?

Figyelt kérdés

Kimondhatatlanul rettegek tőle. ELmondom, hogy mit csinált, szóval mi nem vált be.


Sokat ittam reggel, hogy oké legyen minden, persze vizet. Próbáltam magam nem rástresszelni, nem egyedül mentem, velem volt édesanyám. Behívtak, bementem. Én még azt sem néztem, hog hogyan veszik le másoktól a vért, mert ugye sorba kellett állnunk. Mikor r én jöttem, becsuktam a szemem, még a kzemmel is eltakartam és a fejemet is elfordítottam. A tűt nem éreztem, komolyan nem fájt, csak a fertőtlenítő hidegségét éreztem. De abban a pillanatban, hogy belémszúrta a tűt, ott a székben elkezdett zsobigni a fejem, rosszul lettem. Kimentem, és el is ájultam ott a váróban.

Tehát nekem az nem vált be, hogy ne figyeljek oda meg ne nézzek oda.

De akkor mégis mit kéne csinálni ?


ui: Olyan vagyok, hogy múltkor azért feküdtem ki, mert valahogy elvágtam az ujjam, amit nem vettem észre. Nyúltam fel a polchoz valamiért, akkor láttam, hogy csupa vér a kezem, és a földön keltem fel.

Ez mitől lehet ? Vagy emiatt vagyok érzékeny a vérvételre is ?


2012. ápr. 21. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
szimplán nem bírod a vért, legalábbis akkor ha tudatosul benned, hogy vérzel. legközelebb próbálj egy régi kedves emlékre gondolni, és tégy úgy, mintha nem is vettek tőled vért.
2012. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy rosszul szoktál lenni. Ilyen esetben soron kívül kötelesek levenni a vért.
2012. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérd meg őket, hogy hagy feküdjél le vérvétel után és legyen nálad valami magas cukortartalmú étel (csoki és cola) amit vérvétel után azonnal megeszel.

Nekem ez segített.

2012. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vérvétel közben is feküdhetsz, ha szólsz.
2012. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%
nem értem minek kell ennyire rástresszelni egy tűszúrásra... amúgy én kórházban dolgozok és tapasztalatból mondom, hogy sokkal egyszerűbb ha végignézed
2012. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösz a "megértést". Pont ez nem várná az ember egy eü. dolgozótól...


Többieknek köszi.

2012. ápr. 22. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, a barátnőm mondta, hogy az apuja is ilyen, ha egy csepp vért is lát, rögtön rosszul lesz.. Én spec. az ellentéte vagyok, mindig végignézem az oltást is, a vérvételt is.. Érdekel mi történik, nem parázok.. 13/L Amúgy gondolj arra, hogy nem vérzel, a vér a tűn belül marad.. és nem tudnál mondjuk közben zenét hallgatni? vagy olvasni?
2012. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MelindaB. válasza:
Kedves 5. válaszoló, el mondanám, hogy nekem is sokkal jobb lenne, ha nem stresszelnék rá arra a roh@dt oltárra/vérvételre, de nem tudok mit tenni, olyankor úgy érzem hogy majd el ájulok, akármennyire nem akarom, lettem ez miatt már sértegette is, attól, akitől ezt nem gondoltam volna. A lényeg, hogy van olyan ,aki ilyen, ez ellen nem tudunk mit tenni. Teljesen megértem a kérdez őt, annyi különbség van, hogy én a tűvel vagyok így.
2023. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!