Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerinted az hiszti/puhaság,...

Szerinted az hiszti/puhaság, hogy elájul valaki a vérvételtől?

Figyelt kérdés

Kinőhető ?

Te ájultál már el tőle ?


2010. okt. 4. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Még nem,de van olyan ismerősöm. És nem hisztizett meg semmi.Egyszerűen a vérvesztéstől.Én csak nagyon szédültem,meg hánytam utanna.Van aki nem bírja , azolyant le fektetik.
2010. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Én rendszeresen elájulok a vér látványától,vérévételtől..

38 év alatt még nem sikerült kinőni belőle..

Egyébként nem vagyok hisztis,és puhány sem,egyszerűen rosszul leszek a vértől..(sérülés okozta vértől)

2010. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem hiszti és nem puhaság. Van, aki így reagál - akaratán kívül - egy ilyen beavatkozásra, ez egy vegetatív válasz.

Nem kinőhető :), van olyan férfi ismerősöm, aki kb. 95 kg és vérvételkor már tudja előre, hogy csak fekve szabad csinálni, mert eldől, mint egy zsák:)

Kis akaraterővel meg lehet szokni, hozzá lehet edződni, én sem birtam gyermekkoromban a vérvételt, injekciót. Aztán úgy hozta a sors, hogy egészségügybe kerültem dolgozni és meg kellett edződnöm. Most már szurkálhatnak nyugodtan, meg én is szurkálok bárkit, bármikor :)

2010. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy ismerősömtől kapom meg mindig (ájulás után), hogy mit hisztizek én, meg ne puhánykodjam, ez csak egy kis tű.

Pedig reménykedtem, hogy kinőhető :D

2010. okt. 4. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem még a vérveszteséggel sincs összefüggésben, az nem sok, amit levesznek. (Véradásnál már igen.) Ilyenkor az embernek leesik a vérnyomása. Még a szédülés előtt le kell feküdni és felrakni a lábakat. Pár perc fekvéssel megúszható. Én legutóbb szóltam, hogy mindig elájulok, ezért lefektettek, és így nem lettem rosszul egyáltalán.


Nem hiszem, hogy puhány lennék... lazán megcsinálok olyan dolgokat szemrebbenés nélkül, amitől az ilyen nagyszájúak elszaladnának vagy elájulnának. :)

2010. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
szerintem fóbia, az olyan elég ritkán nőhető ki.
2010. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Én a tűtöl voltam rosszul. :) De az utóbbi időben kb 3 vérvételem volt 1 héten... megszoktam. És már nem érdekel. Kicsit szédülök ugyan a vérveszteségtök simán kerülök még mindig ájulásközeli állapotba. :D De már nem félek a tűtöl annyira.
2010. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
60%

A vérvétel miatti ájulásnak, rosszullétnek, több oka is lehet. Akik ilyen problémákkal küzdenek nem hisztisek és nem is hülyék. Persze nem mindenki. Két fő csoportra osztható a vérvétel miatti rosszullét. 1. már a vérvétel alatt elájul. 2. a vérvétel után késleltetéssel ájul el.

A problémát régebben kizárólag pszichikai tünetnek vélték ezért puhánynak és hülyének gondolták aki ilyen gonddal küzd. Minden embernél okoz kis mértékű vérnyomásváltozást a vérvétel, és ez nem a vérvesztesség miatt van! Vegetatív idegrendszeri oka van. Az első csoport esetében akik már várvétel közben elájulnak a probléma jórészt pszichológiai eredetű (tűfóbia, vér látványa miatti stressz) ezen esetben is az ájulást egy hirtelen bekövetkező vérnyomás esés okozza. (a páciensnek zúg a füle foltokat lát aztán teljes ko. A második csoport esetében a vérvétel utáni 20 percben következik be a vérnyomás esése. Ezt a vegetatív idegrendszer túlzott reakciója okozza, hiszen sérülés ért egy vénát. A vérnyomás esés okozza ekkor is az ájulást. Én a második csoportba tartozom 50 feletti vagyok a tűvel a szúrással a vér látványával semmi bajom sincs, csak a vérvétel után 8-20 perccel elájulok. Én balhé mentesen mindig megúsztam mindent, nem fetrengtem soha a földön, de szerencsém is van. Anyám lehülyézett, a feleségem pedig nővér, nagyon felháborodott ő is. Ez miatt meg lettem bélyegezve egy életen át, szégyeltem és titkoltam is ezt a problémám. Aki a vérvételtől elájul az legyen inkább büszke rá mert ha súlyos baleset éri a vérnyomásesés miatt lehet hogy elájul, de nem vérzik el, túléli. Akinek a vérvétel semmi gondot nem okoz nagy valószínűséggel egy adott baleset kapcsán elvérzik és meghal. Ez egy vegetatív idegrendszeri válasz és semmi egyéb. Szégyen, hogy itt tartunk ennek a tünetnek a megítélése kapcsán.

2015. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Én is ha már 1 fél csepp van akor is!
2019. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, ezt nevezik puhányságnak. Egy jelentéktelen sérülés és pár milliliter vérveszteség miatt elájulni nevetséges.



"Aki a vérvételtől elájul az legyen inkább büszke rá..."


😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂



Ha húsz perccel az ütőeres vérzés elkezdődése után ájul el valaki, nem sokra megy vele. Nem is maradna életben húsz percig egy olyan sérüléssel.

Ha viszont nem veszíti el az eszméletét és teljesen higgadt tud maradni- tehát olyan, mint például én is-, akkor lehet, hogy el tudja szorítani magának a vérzést és túléli a sérülést.


Aki viszont elájul, annak ilyen esetben kampec, ha nem menti meg valaki.

2021. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!