Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradás előtt mit lehet...

Véradás előtt mit lehet reggelizni? Kávézni szabad?

Figyelt kérdés

Holnap délelőtt megyek vért adni, most előszőr életemben:)

Mit szabad és mit ajánlatos inkább elkerülni előtte?

Kávét ihatok?

Mert elég alacsony a vérnyomásom és az valahogy reggel mindig muszály:)

Még olyan kérdésem lenne, hogy ha délelőtt megyek, délután, estefelé már sportolhatok majd?

Ha van kedve valakinek, úgy általánosságban is írhat róla, hogy hogyan zajlik, mennyi ideig tart, fáj-e, utána bírok-e rendesen fogni, stb:)

Köszönöm!

20l



2012. ápr. 24. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én akartam menni,de.. ha nem vagy meg 50 kg,nem engedik. Ha keveset ettél,és nem az elmúlt 4 órában,nem engedik.Ha nincs nálad első alkalommal az eredeti TAJ kártyád,nem nem engedik(többi alkalomnál már elég a fénymásolt is,csak az elsőnél kell az eredeti).


Legalábbis nálunk így volt. Annyit tudok még, hogy utána kapsz vmit,mi meleg étkezési utalványt,búzasört,csokit,ásványvizet kaptunk.

2012. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. Megvagyok 50 kiló, azzal nincs gond..amúgy lemérnek, vagy csak rákérdeznek?

De sajnos akkor mégsem tudok menni, mert nincs most nálam a taj-kártyám:(

2012. ápr. 24. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt,h bnőimmel 3an mentünk,egy dokinő volt,rámnézett,megkérdezte megvagyok-e 50 kg,mondtam h 49-51 kg közt ingadozok,így mondta h nem mehetek.De amúgy volt bent mérleg,lemértem magam ,kíváncsiság miatt,de nem adtam vért:) (a másik két okból is ki lettem volna zárva)


Ha nem fáradtság,elmehetsz,hátha neked nem veszik így,nálunk így volt:)

2012. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

TAJ kártya kell. Nyugodtan ihatsz kávét, de bőven fogyassz mellette más folyadékot is (tea, ásványvíz). Viszont az alacsony vérnyomás kizáró ok.

Azt szokták ajánlani, hogy a véradás napján inkább pihenjen az ember, bár 4-5 óra elteltével már próbálkozhatsz sporttal. Arra azért készülj fel, hogy gyorsan kifáradhatsz.

Nyilván nem kellemes amikor beléd szúrják a tűt, de nem elviselhetetlen. Maga a vérvétel kb. 10 perc, azt hiszem ha 15 perc után akkor is abba kell hagyni, ha nem jön le a

megfelelő mennyiségű vér. Az első alkalommal a kicsit alaposabb (hosszabb, pl. vércsoport-meghatározás) vizsgálat miatt kb. 1 óra alatt lehet végezni, a továbbiakban 30-40 perc is elég. Persze ha sokan vannak, akkor várni kell.

2012. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!