Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Nootropil és a Chinotal...

A Nootropil és a Chinotal ugyanaz a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Chinotalt szedtem eddig, de az nem közgyógyos és nagyon drága.Érdeklődnék, aki tudja, hogy kiválthatom e a nootropilra? A chinotalt zsibbadásra szedem.A chinotal-trental azt tudom, hogy ugyan az, csak a nootropilt nem tudom.Majd megyek doktorhoz, ha elfogy a gyógyszerem, de ez most érdekelne!

2012. ápr. 30. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
árban ugyan az(talán 200 ft a különbség). a nootropilt én memóriára szedem, mert az agy funkcióit javítja. erről az orvost kérdezd meg, hogy ki lehet e cserélni.
2012. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy árban mindegy lenne, mert a nootropil közgyógyos, ami nekem van a többi gyógyszer miatt, tehát azt is ki tudnám váltani, de a chinotal meg nem az és így azt készpénzben kell megvennem.

A chinotam értágító, csak azt nem tudom a nootropil is az? Ez az, hogy falun lakom és a nagyvárosba nem mostanában megyek, hogy a doki felírja, az itteni házi orvos meg egy nem mondom már ki milyen egy rosszindulatú.Ha nem kellene, akkor nem kérdezném meg tőle, mert csak ordibálni tud az emberrel.Szerinte mindenki aki gyógyszert szed hypohonder, és ezért nem hogy segítene, hanem hátráltatja a másikat.

2012. ápr. 30. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen más a két gyógyszer,így természetesen nem is helyettesíthetők egymással. A Nootropilt ált. központi idegrendszeri érszűkületből eredő problémákra írják (pl. agyi memóriazavar, szédülés), a Chinotalt a perifériás keringés javítására (pl. hideg végtagok, kéz- és lábzsibbadás).


Arra egyébként sincs semmilyen esetben sem lehetőség, hogy normatív támogatásra írt receptet közgyógyosra cseréljenek a patikában, csak a fordított út járható.Egyébként a Nootropil sem írható Kgy jogcímre, normatív támogatással pedig még kicsit drágább is, mint a Chinotal. Ezt sajnos tényleg csak az orvossal tudná megbeszélni, mert jelentősen olcsóbb helyettesítő készítménye sincs (a Pentoxyl-EP 400 kb. 100 Ft-tal kerül csak kevesebbe, a Trental pedig drágább).

2012. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek
2012. ápr. 30. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!