Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek érdemes visszamenn...

Szerintetek érdemes visszamenni ehhez a bőrgyógyászhoz, vagy keressek másikat?

Figyelt kérdés

Évek óta terjed rajtam ekcéma, és fokozatosan allergiás vagyok mindenre.

Új háziorvost "szereztem", aki rosszul lett amikor megmutattam neki, kiütést! kapok minden ekcémakrémtől.

Újabban rosszul is vagyok. Kiderült, elég magas a pajzsmirigyem, de 1 hónap múlva mehetek csak a diagnosztikára.


Kérdésre visszatérve: elküldött bőrgyógyászhoz szakvéleményért -amit majd az izotópdiagnosztikára kell vinnem, szerinte autoimmunos lehetek.

A bőrgyógyász a panaszaim kb. 80%-át nem tüntette fel az ambuláns lapon.

Nem hitte el! nekem, hogy kiütéses vagyok a krémtől amit a házidoki írt fel nekem kipróbálásra (persze minden más krémtől is).

Próbáltam megmutatni neki, nálam volt a tubus.

Volt pofája azt mondani a képembe, hogy honnan tudja hogy az van-e a tégelyben amit mondok (kicsit sem normális szerintem).


A végén szokás szerint kaptam vagy 10ezerért egy csomó szar gyógyszert-krémet (amit már nem fogok kiváltani, felesleges), a fele ugyanolyan "kiütéses" mint a többi.

A legjobb megnyilvánulása az volt, hogy kapok antibiotikumot hátha valami bakteriális fertőzés miatt nem gyógyul a kezem!

Ilyen nincs :)

Természetesen újra kontakt-dermatisziszes lettem az ambulánslap szerint.


A rendeléskor éppen félájult voltam, így egyébként is össze-vissza beszéltem. Veszekedni már nem volt erőm, így elhoztam a csodálatos szakvéleményt.


A háziorvosom nem tudom mit fog szólni ehhez, de biztos hogy visszaküld.

Én viszont ismerem ezt a fajta "orvost", a bőrgyógyász ragaszkodni fog hozzá hogy csak egy újabb ekcémás barom vagyok, aki nem fogja fel hogy az ekcéma nem gyógyítható (mintha a bőrproblémáim miatt mentem volna oda...)


Szerintetek fussak új kört másik bőrgyógyásznál?


2012. máj. 11. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Majdnem minden gyógyítható. Az ekcéma is.

Ha az orvosok csődöt mondtak, akkor keress gyógyírt a természet patikájában.

2012. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :)

Igen, ott is keresek, szinte teljesen bio vagyok már. Így is ég az ekcéma a fél testemen.

De ez a tényen nem változtat, ha autoimmunos vagyok akkor szép lassan felmondja a szervezetem a szolgálatot (ahogy láthatóan teszi is).

De a házidokim addig nem fog beutalni immunológiára, amíg a bőrgyógyász azt mondja hogy szimplán ekcémás vagyok (pedig amíg figyelembe sem veszi az allergiáimat, mit mondana??!)

2012. máj. 11. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Szuper, hogy bio lettél.:) Ügyelsz a táplálkozásodra is? Vegyszermentes a háztartás?

diagnosztizálva van nálad az autoimmun betegség?

Ha igen, akkor mit kekeckednek veled

2012. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább valami magán Immunológust kellene keresni, ennyi pénzből, amit kencékre költesz talán az is kijönne. Oda nem kell beutaló.
2012. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!