Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mély vágás kézen. Teendő?

K4lm0p1r1n kérdése:

Mély vágás kézen. Teendő?

Figyelt kérdés

Elvágtam a kezem, a kisujjam alatt, késsel. Eleinte nagyon vérzett majd pár perc után alig alig. Kötést tettem rá. Az ujjam nem lilul, érzek mindent, mozgatni tudom. Fájni alaphelyzetben nem fáj. Ha nincs rajta kötés és nem piszkálom a sebet nem vérzik, csak könnyen szétnyílik, tehát rajta hagyom a kötést. További teendő? Szerintetek orvosi ellátás szükséges? (Jól érzem magam, nem fáj...) Esetleges további tennivalók?


Lehetőleg értelmes, felnőtt válaszokat kérnék.



2012. máj. 11. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha fertötlenitetted a sebet és jól kivéreztetted akkor húzó kötét tegyél rá ami nem nyomja a sebet ez csak egy két napig kell és utána csak simán kösd be de ne szorosan.Tetanusz injekciót mikor kaptál?
2012. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
régen. :D tiszta kés után is szükséges lenne?
2012. máj. 11. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:
A fertözés veszély miatt kell hiába volt a kés tiszta utána bármitöl elfetözödhet elég egy kis por vagy bármi a vágott sebeknél ez a legnagyobb veszélyforrás Hát ha régen kaptál akkor mindenképpen kellene a tetanusz injekció nem kellemes meg rossz helyre adják(fenékbe) de kibirható szerintem menj!
2012. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!