Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs befizetve a TB,...

Ha nincs befizetve a TB, attól az orvos még megvizsgál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég munkanélküli lettem sajnos, így nekem kell fizetnem a Tb-m. A Nav-nál igényeltem hozzá csekket már 1 hónapja, a mai napig nem kaptam meg. Azóta már 2x voltam újra náluk, plusz rengeteget telefonáltam. Elvileg most újraküldik majd. Viszont nekem ma kell mennem a háziorvoshoz.

Így h nem tudtam befizetni a Tb-m, meg fog még vizsgálni? Vagy ahhoz előbb be kéne fizetnem? (ami csekk nélkül elég érdekes)

Köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 15. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
45 napig még biztosított vagy.
2012. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
45 napon túl vagyok..
2012. máj. 15. 07:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj az orvoshoz, ellátnak, csak jelenteniük kell a NAV felé, hogy nem vagy biztosított.
2012. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha bemutatom a papírt, amit kitöltöttem a Nav-nál, akkor is jelentik? Elvégre nem az én hibám h nem kapom meg a csekkeket:/
2012. máj. 15. 07:56
 5/10 anonim ***** válasza:
elvileg azzal, hogy kitöltötted azt a nyomtatványt onnantól rendben vagy, max azt a hatezer akárhányszáz ft-ot kérik majd utólag,hogy elmaradtál. azonban a csekk befizetésének határideje elve csak minden hónap 15-e asszem, tehát a mai nap...nyogodtan menjél el a dokihoz. viszont azt a formanyomtatványt jól őrizd meg,amin bejelentkeztél és amit lepecsétletek dátummal meg minden,meg majd ha lesz munkád újra,akkor ne felejtsd el lemondani ezt külön és azt is őrizd meg,mert ezek 2 év múlva is jönnek a kamu követeleéseikkel.
2012. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a kamukövetelést ismerem már. Még anno egyszer szintén nekem kellett fizetnem 1-2 hónapig a tb-t, utána lett munkám, majd rá fél évre, amikor év végi zárás volt gondolom, kiküldték h tartozom fél évnyi tb-vel.. Na ott elszállt az agyam, telefonálgattam nekik, még fel voltak háborodva h mit képzelek... bementem a helyi irodába, majdnem ráborítottam a nőre az asztalt h csak emiatt kellett a fél városon átmennem, és mint kiderült még túlfizetésem is volt pár ezer Ft. És ilyenkor jön az h "jaj, biztos elnéztük". Ha az ember szeretne vmit, akkor arra nagy ívben tesznek, persze ha pénzt kell behajtani, akkor már a határidő előtt kopogtatnak.
2012. máj. 15. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:

3as:


rosszul tudod! nem szólhatnak a navnak!


"Ha a beteg az OEP jogviszony-nyilvántartásában mint jogosult nem szerepel, ebben az esetben sem lehet a TAJ számmal rendelkező

- beteggel az ellátás költségét megtéríttetni,-holott egyes háziorvosi rendelőkben ki van írva, hogy 6 ezer ha nem fizeted a tb-t..)

- illetve az ellátást megtagadni!


A beteg - a jogviszonyellenőrzés eredményétől függetlenül - érvényes TAJ számmal továbbra is a szabályoknak megfelelően, térítésmentesen jogosult igénybe venni az egészségbiztosítási törvény szerint járó egészségügyi szolgáltatásokat."

2012. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem se szóltak egy szót sem a fogorvosnál.(sztk)
2012. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ilyen nekem is volt az apehtől, hogy az adóbevallásnál fizessek 15 ezer ft-ot(tb). mikor befizettem mindent. én nem csináltam semmit, mert tudtam hogy ők ba*zták el, hát nézzenek jobban utána. később jött el nullás csekk :)
2012. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*jött IS nullás csekk .)
2012. jún. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!