Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2011 junius óta nincs jövedelm...

2011 junius óta nincs jövedelmem és tb-ém sem fizetem, mivel nincs miből. Terhes lettem megvizsgál az orvos ha van tb tartozásom? 7 hetes terhes vagyok de nem merek orvoshoz menni ez miatt

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A társadalombiztosítás nem szűnik meg a jövedelem elvesztésével, menj nyugodtan el az orvoshoz!
2011. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs munkaviszonya akkor nincs tb-je sem a kérdezőnek.


Kérdező: mi lenne ha befizetnéd a tb-t? az első csekk befizetése után már biztosítva vagy.

2011. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Mégegyszer leírom: a társadalombiztosítás nem szűnik meg a munkahely, vagy jövedelem elvesztésével!

Aki nem hiszi járjon utána!

2011. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Utánajártam... Köszi... megszűnik.
2011. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az ala-pul szolgáló jogosultsági feltétel megszűnését követően még meghatározott ideig fennáll, ez az ún. passzív jogon való jogosultság.

Ha a jogosultsági feltétel megszűnését megelőzően ez a feltétel megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn.

Ha a jogosultsági feltétel 45 napnál rövidebb volt a megszűnését megelőzően, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság – a 45 napnál kevesebb, – azzal az időtartammal hosszabbodik meg, amennyi ideig a jogosultsági feltétel fennállt.

Ha a jogosultsági feltétel megszűnését megelőzően az utolsóként megszűnt jogosultsági feltétel nem állt fenn 45 napig, azonban ezt megelőzően volt 45 napnál hosszabb ideig fennállt jogosultsági feltétel, és e két jogosultsági feltétel fennállása között 30 napnál kevesebb nap telt el, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn.


1997. évi LXXX. törvény

2011. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a probléma tovább fokozódik azzal hogy a párom nem engedi megtartani a babát egyenessen ellenzi hallani sem akar róla...visszatérve a kérdésemre szerintetek az orvos láthatja hogy május 23 óta ebből leszámolva a passzív 45 napot nincs fizetve a tb-ém ???
2011. okt. 18. 07:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy,azzal,hogy itt rágódsz nem jutsz előrébb.Menj el a dokihoz,mond meg,hogy nincs munkahelyed,aztán majd lesz valami. Munkanélkülid sincs?
2011. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!