Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jó pszichológus Budapesten?...

Jó pszichológus Budapesten? Valaki volt már hasonló problémával?

Figyelt kérdés

4 hete elkezdtem szedni egy gyógyszert, ami zsírégető, de nagyon terheli a szívet (testépítők szednek olyat). Az én szívem amúgy is gyenge, 1 hét után éjjel majdnem leállt a szívem, rosszullettem, nagyon kínlódtam. Azóta rám jönnek rosszullétek, de kaptam rá gyógyszert a kardiológusomtól. Mióta majdnem meghaltam azóta félek egyedül éjjelente, pszichésen beparázok, hogy mi van ha rosszul leszek, mert akkor nincs mellettem senki, és meghalok... Múlt héten éjjel semmi bajom nem volt, ledőltem az ágyba, éreztem, hogy zsibbad a fejem, olyan furcsa érzés volt, és elkezdett járni az agyam, és kaptam egy pánikrohamot. Elkezdtem reszketni, lementem szüleimhez, akkor se múlt el, kb. 1 órán keresztül kínlódtam, és reszkettem, végül bevettem egy nyugtatót, és szépen lassan elaludtam.


Minden éjszaka kegyetlen, eddig egyetlen egyszer tudtam nyugtató nélkül elaludni, amikor az egyik haverommal töltöttem az egész napot, végül nála is aludtam.


Ha sokat foglalkoznak velem akkor megnyugszom, mert nem jár az agyam a rosszulléteken.


Esténként elalvás előtt mindig jár az agyam, és azon kattogok, hogy ne legyek rosszul, gondolom ezzel is vonzom be azt, hogy végül rosszul leszek, és minden bajom lesz, halálfélelmem van állandóan.


Nem bírom már lelkileg, kezdek beleőrülni.. Vissza szeretném kapni a régi életemet, és nem akarok kattogni ezen a szaron, de akkora trauma volt nekem az első rosszullét, hogy nem tudom túl tenni magam rajta, és pszichésen beparázok.


Kérlek segítsetek, kihez forduljak!!!??


2012. máj. 21. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben ingyenes ellátást szeretnél,a háziorvosodtól tudsz beutalót kérni.Mondd el neki a panaszod,amiket leírtál,és kérj tőle beutalót.


Ha akár fizetnél is a kezelésért,akkor Bagdy Emőke,Császár Noémi,Rapcsányi Éva.Ők azok,akiket személyesen is ismerek és jó szívvel ajánlok.Az elérhetőségeket itt tudod kikeresni:

[link]

2012. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel az előttem levő már ajánlott már szakembert így arra gondoltam, hogy én egy kicsit másképp is segítenék :)

NEM A SZAKEMBER HELYETT ÍROM, hanem egyszerűen adok 1-2 hasznos tippet, amivel elterelheted a figyelmedet ezekről a rosszullétekről:

- Kereshetsz egy jó könyvet, ami eltereli a figyelmedet.

- Mozogj, sportolj, hogy kellemesen elfáradva kerülj ágyba és könnyedén elaludj.

- Próbálj magadnak szabadidős tevékenységeket szervezni (ismerősökkel, barátokkal).

- Ne sajnáld az idődet a hobbidra.

- És a legfontosabb, hogy hidd el, hogy ezek könnyítenek a dolgodon! :) Nem biztos, hogy eleinte könnyű lesz, de semmiképp ne add fel!


És ha úgy érzed, keresd meg bátran a szakembert, mert segíteni fog!

2012. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy olyan mozgást válassz, ami nem terheli úgy a szíved (pl. séta). De ha kardiológushoz jársz, biztos kaptál róla felvilágosítást, hogy milyen mozgásokat javasol.
2012. máj. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!