Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az új cukorbeteg törvénnyel...

Az új cukorbeteg törvénnyel kapcsolatban megteszitek, hogy válaszoltok pár kérdésre? (Szerintem sok mindenkit érdekel)

Figyelt kérdés

Üdvözlet! KÉREM CSAK AZ ÍRJON, AKI KOMOLYAN VESZI A KÉRDÉST ÉS NEM LÉGBŐLKAPOTT INFORMÁCIÓI VANNAK


SZERINTEM SOK EMBERT ÉRINT, JÓ LENNE, ITT IS ÖSSZESZEDNI AZ INFORMÁCIÓKAT.


Pár kérdésem lenne az új törvénnyel kapcsolatban és a cukorbetegségről.


2 hónapja diagnosztizáltak nállam 1-es típusú cukorbetegséget. Még kezdő vagyok.


ELŐSZÖR IS

A törvény szerint a negyedéves vérvételnél, az x hétre visszamenőleges CH fogyasztást vizsgálják.

--Akkor, hogyen kerü a képbe a 7 vércukorszint érték?

Az értéknek is 7 alatt kell lennie és a szénhidrátfogyasztásnak is az orvos álltal előrírtnak vagy, hogy van??

(Mert hetek 300-400gram ch-t is, ha kicsivel több inzulinnal 7 alatt van a vércukrom) /persze nem teszem, csak jelzem, h van ilyen/


----Mennyire pontos ez a szénhidrátfogyasztési teszt???

A diétámban 180 gramm van. Egy példával fejezném ki, mire gondolok, ha a vizsgált időszak 70% ban 190-200-210-220 gramm ch/nap van, a maradékban 180gramm alatt, akkor "megbuktam" a teszten????


------Azt ugye jól tudom, hogy teljesen mindegy, hogy a napi 180 gramm CH-t, milyen táplálékból nyerem?????

Úgyértem ezt, hogy nem diabetikus élelmiserekből, nem konyhai cukorból.

Tegyük fel Én ezt a 180 grammot, alacsony CH tatalmű kenyérből, pár deci kakóból,pár gyümölcsből, esetleg néha tésztából nyerem, betartva!!! a 180 grammos határt és a napi 4-6 szori étkezést. Ez esetben van bármi probléma, először is konkrétan a vértesztre vonatkozóan?????


Kicsit még rendezetlen a sokinformáció, amit gyorsan próbálok begyújteni a cukorbetegségről és a diétáról. Kezd már leülepedni, de ez a törvény módosítás kicsit felkavarta ismét.


Nagyon megköszönném, ha valaki venné a fáradságot és válaszolna a kérdéseimre.

Az lenne a legjobb, ha lebontva tenné ezt. Amelyikre tud arra válaszolva.


Szívesen fogadnék bármiféle linket, webcímet, az új törvénnyel kapcsolatban. A cukorbetegségről, már sok sok ismeretanyag van a birtokomban, azokat dolgozom fel folyamatosan, de erre a törvényről, a vrtesztről, az ezzel kapcsolatos dolgokról kevés információt találok.


Nagyon köszönöm, a végigolvastad, pláne, ha válaszolsz is.



#cukorbetegség #inzulin #diabétesz #egészségügyi törvény #cukorbeteg törvény #vércokorszint
2012. máj. 22. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nem a CH fogyasztást vizsgálják, hanem a vércukorszint ingadozást. HbA1c értékét, aminek 8% alatt kell lennie. (Elször 7-t akartak, de módosították). A 8% feletti az jelzi, ha tartósan 10 felett van a vércukor értéked.

2. Nem buksz meg, ha jó a vércukorszinted, tudtad kontrollálni inzulinnal.

3. Mindegy miből nyered, annyi, hogy meglegyen a CH-d.

2012. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. máj. 22. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Szivesen :) Ha van még valamiben kételyed, írj privit. Én már 5 éve benne vagyok a cukorbetegségben.
2012. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Ez a törvény felháborító:(!

Egyébként ezt a 8,0%-os HbA1c határt ti hogy értelmezitek?

8%-nál még nincs gáz?Vagy már akkor is fizethetsz az analóg inzulinért?

2013. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8% alatt kell lenni az értéknek, tehát 7,9%-ig jár az "ingyen" inzulin.
2013. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!