Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már valaki rokkantsái...

Volt már valaki rokkantsái felülvizsgálaton? Milyen egy ilyen munkaszimulátor?

Figyelt kérdés
Munkaszimulátor gép milyen tesztsorok vannak mit és hogyan vizsgálnak mire készüljek júni 29.-én mennem kell vizsgálatra
2012. máj. 29. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A munkaszimulátort csak a tévében mutogatják, de még egyetlen beteget sem vizsgáltunk vele, mivel egy beteg vizsgálata 5 óra hossza lenne, ha mindenen végigmenne. Úgyhogy nem kell feleslegesen rémhíreket kelteni, nem tudom honnan vette a kérdező, hogy ezen vizsgálják az embereket. A médiában csak bemutatták, de szó nem volt róla, hogy ezen mikortól vizsgálják a betegeket. Egy ott dolgozó.
2012. jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat akkor hogyan állapíthatják meg a rokkantságot mert nekem eléggé összetett igaz hogy végtaghiányostól rákosoktól elvették a rokkantnyugdíjat és nem kap rehabilitációs járadékot sem mert nem éri el a kívánt 40%-ot? ( kérlek olvassd el a többi kérdésemet is milyen munkát adnál egy 85IQ magatartás figyelemhányos nagyfokú rövidlátó enyhény mozgásában akadályozott 30 nőnek )

Kérlek mindenképpen válaszolj a kérdéseimre tudni szeretném hogy mire számíthatok! Köszi sz.

2012. jún. 13. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy bonyolult táblázat alapján állapítják meg, amiben benne van, hogy melyik betegségre éppen milyen stadiumban hány százalékot lehet adni, ezeket nem összeadják, hanem valami szintén bonyolult eljárással összegzi a gép és kijön egy bizonyos százalék. Nem igaz, hogy a rákosoktól elveszik a rokkant nyugdíjat, ez megint csak a média felfújása azért, mert a tévében mutattak egy nőt, akinek elmondása szerint agydaganata volt, de mutatták az orvosi papírját a kamerába, ott láttam a diagnozóist, ott volt nagy betűkkel, hogy JÓINDULATÚ volt az a daganat, tehát nem kell úgy megijedni. HA valaki rákos és 5 év után negativak a leletek, akkor lehet visszaminősíteni. Nyilván egy éppen kemoterápia, sugárkezelés alatt álló, vagy daganateltávolítás után lévő betegtől nem fogják elvenni a rokkantságot, sem az amputált lábúaktól. A 85-ös IQ még nagyon jónak számít, semmiképp nem a szellemi fogyatékosság kategóriába tartozik, úgyhogy az olyannak bátra ajánlanék pl. megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató cégnél munkát: csomagolás, valami egyszerű dolgok összerakása. Az ilyen helyeken foglalkoztatnak még a 85-ös IQ-nál kevesebbel rendelkezőket is. Lehetőség mindig van, csak keresni kell és nem azt mondani, hogy én nem tudok semmit sem dolgozni. Egyébként ha valaki akar dolgozni, a bizottság komplex, vannak benne rehabilitációs foglalkoztatási szakértők, ők segítenek, hogy a meglévő betegséggel milyen munkát lehet végezni, keresnek is az ügyfeleknek. Ezen a beszélgetésen kötelező részt venni, ha még nem töltötte be valaki az 57. életévét. Ez az új törvény. Remélem segítettem.
2012. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló köszi sokat segítettél Nem érzem magam hülyének tény hogy alacsony az inteligenciám ez van!

A kérdés nem az hogy nem akar vki dolgozni hanem hogy van e elegendő munkahely ezeknek az embereknek! A másik nekem összetett problémám van a magas dioptria 14 16 (ez miatt nehéz fizikai munka netes munka számítógép húzamosabb ideig nem lehet használni egyébként én nem sokáig gépezek ) a lábam műtéte nem tudok letérdelni normálisan 95 90 fokban hajlanak tornával kordában lehet tartani (ezért nehézkes az álló munka hát fájás görbe a hátam) magatartás kevert hiper és figyelem hiány szétszort nehezen koncentrálok 1 dologra mindent elfelejtek nehezen ülök meg egy helyen és dührohamok kérdés az hogy az ilyen embernek milyen munka lenne jó birnám a monotonitást? amúgy izületi végtag fájdalmak is vannak allergiás aszma

Van 2 gyerekem nem egyedül nevelem párom ő dolgozik minimál béren van a 2 gyerek most született mennyi az esély arra hogy visszaküldenek dolgozni a gyereket nem tudom bölibe iratni mert teltház van anyám ( aki egyébként sokat segít már nem vállalja el a gyerekeimet 59 éves rokkant anyósom aposom 70 évesek néha vigyáznak rájuk inkább a kajában segítenek apám meghalt a mostoha apám dolgozik éjjel nappal bébiszitter szóba se jöhet!Kérlek mindenképpen válaszolj mert érdekel a véleményed köszi

2012. jún. 15. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!